Aslı Şafak Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

19.01.2022
378
Aslı Şafak Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Aslı Şafak Kimdir?, biyografi sitemizde Aslı Şafak Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Aslı Şafak Kimdir? kaç yaşında?, Aslı Şafak Kimdir? memleketi neresi, Aslı Şafak Kimdir? evi nerede, Aslı Şafak Kimdir? nereli, Aslı Şafak Kimdir? instagram, Aslı Şafak Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Aslı Şafak Kimdir? Biyografi

 Aslı Şafak Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Kısa Biyografi

Aslı Şafak kimdir? Kitapları hangileri? Bloomberg TV hatta Bloomberg sunucuları içinde gözde isimlerden Aslı Şafak kimdir? Aslı Şafak evlendi mi? Çocuğu var mı? Eşi kimdir? Aslı Şafak Baykara soyadını kimden aldı? Kiminle evlendi? Aslı Şafak’ın eşi ile yolları ayrıldı mı? Aslı Şafak boşandı mı? Tüm suallerin cevabını biyografimizde kim kimdir bölümümüzde bir araya getirmeye çalıştık.

Gazeteci, yazar ve televizyoncu Aslı Şafak doğum tarihi 6 Ağustos 1968 bugün 50 yaşında. (50 yaşında) Yüksek Lisans mezunu olan gazeteci, yazar ve akademisyen Aslan burcu olup aslen Ankaralıdır.  Ayrıca Tayyar Şafak ile Nurten Şafak’ın kızıdır.

Eğitim ve öğrenim yaşamına Ankara’da başladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdi.

Medya kariyerine Tercüman gazetesinde ekonomi muhabiri olarak başladı. Muhabirlik senelerından itibaeren onu göz alıcı geleceğe taşıyacak olan üstün başarısı seneler sonra onu yüz binlerce kitleye ulaşmasını yarayacaktır.

Bu süreci asistan olarak girdiği TRT Ankara Televizyonu “Gün Başlıyor” ve” Akşama Doğru” programlar takip etti.

Asistanlık sürecinden sonra TRT Haber Merkezi Muhabiri oldu. Daha sonra Ekonomi, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı parlamento muhabirliğinin bunun yanında, TRT 1 Prime Time canlı programı sunuculuğu, Sabah Haber Kuşağı, Haber 07 sunuculuğu, Haber Postası sunuculuğu onu kariyerinin zirvesine doğru çıkarttı.

Takvimler 2003 ve 2010 senelerini gösterdiğinde İngiltere Londra’da yaşamaya başladı. Bu arada TRT Londra temsilcisi oldu.

2010 senesinde Türkiye Bloomberg HT Kanalı Londra Temsilciliği görevine getirildi. Aslı Şafak ardından Türkiye’ye dönerek program yapmaya başlamıştır.

Akademisyen yönü de olan başarılı gazeteci ve sunucu 2015 senesinde Nişantaşı Üniversitesi’nde öğretim görevlisi oldu. Aslı Şafak’a İngiliz Araştırma Şirketi aracılığıyla “En kaliteli kadın gazeteci” unvanını verilmiştir.

Günümüzde Bloomberg TV  ekranlarında “Aslı Şafak’la İşin Aslı” programını sunmaya sürdürmektedir. Aslı Şafak, şimdilerde ekran yüzü olarak bi hayli zarif ve bakımlı bir kadın olma özelliği ile binlerce kadın takipçiye sahiptir. Giyim tarzı, makyajı ve duruşunu takip eden sevenlerinin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Aşağıda ikona tıklayarak Aslı Şafak’ın sosyal platform hesabına varabilirsiniz.

Aslı Şafak Twitter hesabı: 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.