Aslı Güngör Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

27.10.2021
202
Aslı Güngör Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Aslı Güngör Kimdir? Biyografisi, bölümünde Aslı Güngör Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Aslı Güngör Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Aslı Güngör Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Aslı Güngör

Aslı Güngör, 7 Eylül 1979 senesinde İzmir’de dünyaya geldi. Aslı Güngör, TRT İzmir Gençlik korosuyla başlayan müzik yolculuğunu, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bilimleri bölümündeki ögrencilik senelerında yaptığı sahne çalışmalarıyla profesyonel anlamda sürdürdü.

Diğer yandan senelerdır bestelediği şarkıları için stüdyo çalışmalarına başladı… İzmir’de bestelediği ve 2007 senesinde stüdyo kayıtlarını bitirdiğı şarkılarından ‘Kalp Kalbe Karşı’ ve ‘İzmir Bilir Ya’ ile büyük ses getiren, farklı ses rengi, kuvvetli yorumu ve besteci kimliğiyle dikkatleri üzerine çeken, şarkıları bir çok karma albüm ve tv dizilerinde yer aldı.

Aslı Güngör, 35. Altın Kelebek Ödüllerinde ‘En kaliteli çikis yapan solist’ ödülünü aldı. Aslı Güngör’ ün fenomen olan Kalp Kalbe Karşi şarkısı; Radyo Yayıncıları Derneği RAYAD aracılığıyla tertip edilen ‘Radyonun Yıldızları Dinleyici Oylaması’nda 2008 senesinde ‘Radyonun Şarkı Yıldızı’ seçildi ve dünyaca ünlü Buddha Bar serisinin Buddha Bar 11 isimli albümünde yer alarak, 2009 Mart ayında tüm dünya çapında müzikseverlerle buluştu…

Legal olarak ‘Kalp Kalbe Karşı’nın ‘1.150.000 (1milyon150 bin)’ satış rakamı elde etmesiyle 2008 senesinde birinci olarak ‘MÜYAP dijital satış şampiyonu’ ödülünü aldı…

2009 Ocak ayında paylaşımı yaptığı ve kendi adını verdiği albümü ‘Aslı Güngör 2009’ da bulunan ‘Son Öpücük’ ve ‘Aşk Her Şeye Değer’ in bunun yanında tüm şarkıları büyük ilgi görerek resmi MÜYAP verilerine göre ‘2.700.000 ( 2milyon700 bin)’ dijital satış rakamıyla rekor kırdı, 2009 senesinde da yine dijital ortamda ‘şarkıları en fazla indirilen sanatçı’ oldu.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.