Aşkım Burçe Tunay kimdir, Aşkım Burçe Tunay kaç yaşında?

06.11.2021
245
Aşkım Burçe Tunay kimdir, Aşkım Burçe Tunay kaç yaşında?

Aşkım Burçe Tunay kimdir, biyografi bölümünde Aşkım Burçe Tunay biyografi sayfası ile karşınızdayız. Aşkım Burçe Tunay kaç yaşında?, Aşkım Burçe Tunay memleketi neresi, Aşkım Burçe Tunay facebook, Aşkım Burçe Tunay nereli, Aşkım Burçe Tunay instagram, Aşkım Burçe Tunay ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Aşkım Burçe Tunay kimdir? başlığımızın detayları..

Aşkım Burçe Tunay Kimdir – Aşkım Burçe Tunay Biyografi

 2000 İstanbul doğumlu Aşkım Burçe Tunay, İstanbul Akademik Cimnastik Spor Kulübü Sporcusudur. 2006 senesinde Kayseri Erciyes Üniversitesi Yaz Spor Okulu’nda Hakan Akdoğan Hocanın öncülüğünde başladığı cimnastik sporuna, aynı üniversitenin Spor Kulübünde lisanslı sporculuğa 2007 senesinde adım attı. Burada hem artistik hemde trampolin olarak sürdürdüğü yarışmacı kimliğini, 2010 senesinde İstanbul’a dönüşünde trampoline karar verdi.

İlk sportif başarısını 2012 I.Etap Kulüplerarası Yarışması’nda 6.’cılık elde ederek aldı. Aşkım Burçe Tunay 12-13 Ekim 2013 tarihlerinde Mersin’de tertip edilen Trampolin Cimnastik Türkiye Şampiyonası’nda I. Seri ve II. Seri deki başarısı ile Türkiye Şampiyonu oldu.

2016’da İspanya,Valladolid’de tertip edilen Avrupa Şampiyonası’na katılarak sürdü. 2016’da Brescia,İtalya’da Final yaparak 6.’cılık ve Santerem,Portekiz’de yine Final yaparak 4.’cü olarak en iyi derecesini yaptı. Okullararası Trampolin Tr. Şampiyonası’nda okulunu Maltepe Anadolu Lisesi’ni temsil ederek önceden İstanbul 1.’cisi olarak katıldığı şampiyonadan okuluna  Türkiye 3.’clüğünü kazandırdı. 

Survivor 2020 yeni bölümde yeni yarışmacılarından biri Aşkım Burçe Tunay. Diskalifiye olan yarışmacıların yerine geldi. Aşkım Burçe Tunay, Survivor 2020’de Ünlüler takımında yarışacak.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.