Aşk Mantık İntikam Kuaför Neriman Kim? Pelin Budak Kimdir? Biyografi

24.10.2021
262
Aşk Mantık İntikam Kuaför Neriman Kim? Pelin Budak Kimdir? Biyografi

Aşk Mantık İntikam Kuaför Neriman Kim? Pelin Budak Kimdir? Biyografi, biyografi sitemizde, Aşk Mantık İntikam Kuaför Neriman Kim? Pelin Budak Kimdir? Biyografi başlığı altında makale bir araya getirdik. Aşk Mantık İntikam Kuaför Neriman Kim? Pelin Budak Kimdir? Biyografi biyografisi yazımızda…

Aşk Mantık İntikam Kuaför Neriman Kim? Pelin Budak Kimdir? Biyografi

Aşk Mantık İntikam dizisindeki Kuaför Neriman kim? Gerçek adı ile Pelin Budak kimdir? Kaç yaşında? Bu soruların yanıtları şu aralar Aşk Mantık İntikam seyircileri aracılığıyla çok fazla araştırma konusu olmuştur. Aşk Mantık İntikam oyuncuları arasına kuaför Neriman kişiliği ile katılan oyuncunun yaşamı araştırma konusu olmuştur. Bu nedenle Pelin Budak ile ilgili bir biyografi yazısı hazırlamaya çalıştık. Bulabildiğimiz tüm bilgileri bir araya getirdik. Elbette ki zamanla daha ayrıntılı bilgiler de ortaya çıkabilecektir. Bu nedenle önümüzdeki günlerde yazımızda düzenlemeler ve güncellemeler yapabileceğimizi şimdiden hatırlatalım.

Aşk Mantık İntikam Kuaför Neriman Kim? Pelin Budak Kimdir?

Pelin Budak müzisyen, tiyatro ve dizi oyuncusudur. Liseyi Ataköy Cumhuriyet Lisesi’nde okumuştur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı tiyatro ve oyunculuk bölümü mezunudur. Bugüne kadar birden fazla tiyatro oyununda başarı ile sahne almıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde çalışan oyuncu bu kurumda tiyatro oyunlarında sahne almıştır.

Pelin Budak Filmleri Ve Dizileri

1993’te Oyun İçinde Oyun sinema filminde yer almıştır. 2003’te Alacakaranlık, Kadirşinas, 2004’te Şeytan Ayrıntıda Gizlidir dizileri ile ilk dizi oyunculuğu tecrübelerini yaşamıştır. 2006’da Kaybolan Yıllar dizisinde bulunan oyuncu 2007’de Zeliha’nın Gözleri, 2008’de Yaban Gülü dizisinde Müge kişiliğini canlandırmıştır. 2012’de Yalan Dünya dizisinde bulunan oyuncu şimdilerde ise FOX ekranlarında yayımlanmakta olan Aşk Mantık İntikam dizisinde ‘Kuaför Neriman’ kişiliğine hayat vermektedir. Tiyatro kariyeri boyunca başarılı bir çizgi sergileyen ünlü isim 24. Bedia Muvahhid Ödülü’ne layık görülmüştür. Ayrıca Tanju Okan Beste Yarışması’ndan Mansiyon Ödülü almıştır. Oyunculuk kariyerinin bunun yanında seslendirme çalışmaları yapmış ve müzikle de uğraşmıştır. YouTube üzerinden seslendirdiği parçalara ulaşılabilmektedir. Maalesef ki, oyuncunun kaç yaşında olduğu, aslen nereli olduğu, boy ve kilo bilgileri gibi birden çok bilgiye şuan için ulaşılamamıştır. İlerleyen günlerde yazımıza bu bilgileri ekleyebileceğimizi tekrar hatırlatalım.

İnstagram Adresi

Pelin Budak Facebook ve İnstagram sosyal platform paylaşım platformlarını aktif bir biçimde kullanmaktadır. Bu yazının hazırlandığı sırada Instagram adresinde 5.345 takipçisi bulunmaktadır.

Pelin Budak İnstagram Adresi https://www.instagram.com/pelinbudak/

Görev Aldığı Bazı Tiyatro Oyunları

Ben Çağırmadım / Oyuncu 2017
Fehim Paşa Konağı / Oyuncu 2016
Define Adası / Oyuncu 2015
Ölü Adamın Cep Telefonu / Hermia 2014
Oyun / Oyuncu 2012
Doğum Günü Partisi / Yönetmen Yardımcısı 2011
Dünyanın Ortasında Bir Yer / Oyuncu 2010
Kutlama / Oyuncu

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.