Asil Özbay kimdir, Asil Özbay kaç yaşında?

07.11.2021
216
Asil Özbay kimdir, Asil Özbay kaç yaşında?

Asil Özbay kimdir, biyografi bölümünde Asil Özbay biyografi sayfası ile karşınızdayız. Asil Özbay kaç yaşında?, Asil Özbay memleketi neresi, Asil Özbay facebook, Asil Özbay nereli, Asil Özbay instagram, Asil Özbay ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Asil Özbay kimdir? başlığımızın detayları..

Asil Özbay Kimdir – Asil Özbay Biyografi

1985 senesinde Düzce’de dünyaya gözlerini açan Asil Özbay,Manisa Celal Bayer Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde okudu.Aynı alanda yüksek lisansını tamamlarken uzun yıllar satranç antrenörlüğü de yaptı. Kendini ekstrem sporlar tutkunu olarak tanımlayan Asil Özbay,20 senedir motosiklet kullanmaktadır.Asil Özbay, Dünya ve Türk basınında özgür bir Türk kadını profilini göstermeyi başarmıştır.

Asil Özbay için motosiklet, değişikliklara en pratik ve en keyifli yollardan ulaşabilme aracıdır. Bir dönem Kapalı Kadın Ceza İnfaz Kurumunda kadın mahkumlara satranç dersleri de vermiş, son 3 yılda medyanın da desteğini alarak “Kadınlara Özgürlük Yakışır” mottosu ile 3 farklı kıtada binerlerce kilometre yolu motosikleti ile tek başına gerçekleştirmiştir.Adriyatik’ten Atlas Okyanusuna, Sahara Çöllerinden Moğolistan Bozkırlarına uzanan deneyimsel bir yaşam sürecini sürdürmüştür.

 Anın İçinde, Rutinin Dışında yaşam görüşü ile her sene İstanbul’dan başlayan, değişik bir kıtaya kadar uzanan mücadele ve ilham veren yolculuklarını Dikiz Aynamda Dünya adı ile sosyal platform belgeseli formunda paylaşmaya olarak sürdürmektedir.

Dünyanın en zorlu 10 yolu içinde gösterilen Fas’taki Tzi n’Tichka dağ geçidini tek başına motosikleti ile geçmeyi başarmıştır.

2020 senesinde Kadınlara özgürlük yakışır sloganıyla yola çıkan Asil Özbay, motosikletiyle dünyanın çatısı olarak anılan Khandurg La tepesine gitmek için 15 bin 200 kilometrelik ve 60 gün süren bir yolculuk yapmıştır. 

 Asil Özbay, 2021 senesinde ise Afrika’ya gitmeyi planlamıştır.Karayolu güvenliği ve pandemi koşulları sebebiyle Asil Özbay, 22 Haziran’da Kenya’ya uçakla giderek yolculuğunu başlatmıştır.Motosiklet maceralarını ve yaşadığı anları sosyal platform hesabından paylaşan Özbay, Afrika’da kabileler, köy yaşamı ve kıtanın genel gündelik yaşamının dokusunu görülmektediran belgeseller çekmeyi planlıyor.

Tek başına motosikleti ile gerçekleştirmiş olduğu uzun rotalar:
2015: Yunanistan, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Hırvatistan, Slovenya, Bosna-Hersek, Avusturya, İtalya, Bulgaristan
2016: Yunanistan, İtalya, Fransa, İspanya, Fas
2017: Gürcistan, Rusya , Moğolistan
2018: Kabile hayatlarını deneyimlemek için Güney Amerika rotasını planlamaktadır.

İstanbul Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi akademisyeni olan Asil Özbay bunun yanı sıra DB Positive bünyesinde başta Motivasyon , Bireysel Liderlik alanlarında eğitimlerin bunun yanında İlham Veren Konuşmalar çatısı altında paylaşımlar gerçekleştiriyor.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.