Aşık Ali Nurşani kimdir, Aşık Ali Nurşani kaç yaşında?

07.11.2021
164
Aşık Ali Nurşani kimdir, Aşık Ali Nurşani kaç yaşında?

Aşık Ali Nurşani kimdir, biyografi bölümünde Aşık Ali Nurşani biyografi sayfası ile karşınızdayız. Aşık Ali Nurşani kaç yaşında?, Aşık Ali Nurşani memleketi neresi, Aşık Ali Nurşani facebook, Aşık Ali Nurşani nereli, Aşık Ali Nurşani instagram, Aşık Ali Nurşani ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Aşık Ali Nurşani kimdir? başlığımızın detayları..

Aşık Ali Nurşani Kimdir – Aşık Ali Nurşani Biyografi

1959 İslahiye doğumlu Aşık Ali Nurşani,1970’li senelerdan bu yana müzikal yaşamın içindedir. Aşık Ali Nurşani, müzik yaşamı boyunca birden fazla türkü besteledi ve sayısız çalışmaya imza attı.

1979 senesinde gittiği bir konser sonrasında Almanya’da kaldı. Alman asıllı Angelika Nurşani ile evli olan sanatçının, bu evlilikten dünyaya gözlerini açan iki çocuğundan küçüğü Engin Nurşani kendisi gibi ozan,Türk Halk Müziği sanatçısıdır.

Aşık Ali Nurşani’nin oğlu Engin Nurşani yakayı ele verdiğı gırtlak kanseri sebebiyle 25 Aralık 2020’de yaşamını yitirdi. Aşık Ali Nurşani önceden oğlunun hastalığı sebebiyle yardım çağrısında bulunmuş ve sosyal platformnın gündeminde yer almıştı. 

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.