Arzu Şahin Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

29.10.2021
263
Arzu Şahin Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Arzu Şahin Kimdir? Biyografisi, bölümünde Arzu Şahin Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Arzu Şahin Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Arzu Şahin Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Arzu Şahin

Arzu Şahin, 1978 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Müzikle ilgisi çok ufak yaşlarda başladı. Bu doğrultudaki çabalarına daha kalıcı bir atılımla sürdü. Özel bir müzik dersanesine sürdü. Dört yıl bağlama ve şan dersleri aldı. Müzikal birikimini pekiştirdi.

İlk albümü “CEYLANIM” 1999 senesinde çıktı. Çoğunluğu bestelerden ve geleneksel türkülerimizden bir araya gelen “çağdaş halk müziği” formundaki bu albümü bi hayli ilgi gördü. Geleneksel türkülerin otantik tadları, batı sazları ve tekniğiyle işlenirken, lezzetinden bir şey yitirmeden, Arzu”nun sesinden bir kimliğe ulaştı.

Yoğun TV-RADYO programları, yurtiçi ve yurtdışında katıldığı çok sayıdaki konserle daha kapsamlı bir seyirci-dinleyici kitlesine ulaştı.

İkinci albümü “AYRILIK”la Arzu başarılarına daha kalıcı başarılar ekledi. Bu albümü, “Düet” ve “ Sus” albümleri izledi. 2008 yılı 14. Kral Tv video-müzik ödüllerinde “YILIN EN İYİ THM BAYAN SANATÇISI” ödülünü aldı.Ve son albümü “NE FAYDA” 2008’de piyasaya çıktı. Bu albümle ARZU hayran kitlesini daha da genişletti.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.