Arda Ayten kimdir, Arda Ayten kaç yaşında?

05.11.2021
40
Arda Ayten kimdir, Arda Ayten kaç yaşında?

Arda Ayten kimdir, biyografi bölümünde Arda Ayten biyografi sayfası ile karşınızdayız. Arda Ayten kaç yaşında?, Arda Ayten memleketi neresi, Arda Ayten facebook, Arda Ayten nereli, Arda Ayten instagram, Arda Ayten ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Arda Ayten kimdir? başlığımızın detayları..

Arda Ayten Kimdir – Arda Ayten Biyografi

ATV’de ekranlara gelen Kim Milyoner Olmak İster’de 1 milyon TL’lik soruya gelen yarışmacı Arda Ayten,   kitaplara karşı büyük bir ilgisi olduğunu dile getiriyor.Şimdiye kadar dört adet kitap yazdığını seyircilerle paylaşan Arda Ayten’in ”Param olmadığı için senede yalnızca 150 kitap okuyabiliyorum” şeklinde açıklamalarda bulunması seyircilerin gönlünü fethetti..

Tıp Fakültesi öğrencisi Arda Ayten, lisans eğitim hayatına ise Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde sürdürmekte.

Kim Milyoner Olmak İster adlı  yarışmaya katılılan sağlayan Arda Ayten gerek bilgisi ve bakış açısıyla gerekse duygu yüklü hayat hikayesiyle unutulmaz anlar yaşattı. Arda Ayten, anne ve babasının 4 yaşında iken boşandıklarını altını çizerek babasının şuana dek kendisini asla arayıp sormadığını dile getirmesi yürekleri dağladı.

Arda Ayten, on kıtadan bir araya gelen İstiklal Marşı’nın tamamında bu sözcüklerden hangisi daha az geçer?” Şıklarında Vatan, Kan, Toprak ve Yurt olan sorunun doğru yanıtı bulabilmek için İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını okuyarak minimum geçen kelimeyi bulmaya çalıştı. Son 2 kıtayı unutunca zor anlar yaşadı. Arda Ayten, 1 milyon TL değerindeki 12. soruya ‘Toprak’ cevabını vererek 1 milyon TL’lik ödülün sahibi oldu.

 

 

 

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.