Alper Saldıran Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

30.10.2021
342
Alper Saldıran Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Alper Saldıran Kimdir? Biyografisi, bölümünde Alper Saldıran Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Alper Saldıran Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Alper Saldıran Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Alper Saldıran

Alper Saldıran, 16 Eylül 1984 senesinde dünyaya geldi. Sahneye ilk kez 5 yaşında, anaokulunda oynadığı piyeslerle çıktı; hemen sonrasında folklore, özellikle Kafkas danslarına, yöneldi. İlkokul boyunca hem tiyatroya, hem dansa aralıksız sürdü.

Turizm Lisesinden mezun olan Saldıran, Marmara Üniversitesi Turizm Bölümü’ne geçiş yaptı fakat okulunun ikinci yılı biterken meslek olarak oyunculuğu seçti.

Üniversite zamanında, Turgut Özakman’ın ”Fehim Paşa Konağı” adlı oyununda Yusuf karakterini oynadı; bu karakteri ile Üniversiteler-arası tiyatro müsabakasında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü aldı. Ardından ”Bir Dilim Aşk” dizisinde Burak karakteri ile ilk televizyon dizisinde yer aldı Marmara Üniversitesi’nden ayrıldıktan sonra, 2005 senesinde, Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’ne burslu olarak başladı. Yeni okulunun 1. sınıfında “Son Dünya” adlı oyunda görev aldı ve Avrupa ile Akdeniz ülkelerini kapsayan Mısır Tiyatro Festivali’ne öğrenci olarak katıldı. Ertesi yıl aynı programa katılan diğer tiyatro öğrencileriyle birlikte, ”Babil Kulesi” oyununda rol aldı. Okul zamanında “Kara İnci” ve “Derman” dizileriyle televizyon kariyerine sürdü. Ardından ses getiren Vodafone reklamları ve “Melekler Korusun” dizisi.. Aynı zamanda “Hizmetçiler” adlı tiyatro oyununda Hanımefendi rolünü oynadı.

Alper Saldıran, tiyatro bölümünden mezun olduktan sonra, dizi ve film oyunculuğuna sürdü. “Yerden Yüksek” dizisinde Feyyaz, ilk beyaz perde deneyimi olan “Anadolu Kartalları” filminde Fatih Karakuş ve ”Sağsalim” adlı filmde Recai rolünü canlandırdı. Yine bunun yanı sıra ”Çehov Makinesi” adlı tiyatro oyununda oynadı.

Alper Saldıran,  Beni Böyle Sev adlı dizide Ömer kişiliğini canlandırıyor.


2013 Beni Böyle Sev – Ömer
2012 İnsanlar Alemi
2012 Sağ Salim – Recai
2011 Anadolu Kartalları – Fatih Karakuş
2010-2011 Yerden Yüksek – Feyyaz
2008-2009 Melekler Korusun – Barış
2008 Derman – Tuna
2007 Kara İnci – Seçkin
2004 Bir Dilim Aşk – Burak
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.