Alper Kul Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

19.01.2022
187
Alper Kul Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Alper Kul Kimdir?, biyografi sitemizde Alper Kul Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Alper Kul Kimdir? kaç yaşında?, Alper Kul Kimdir? memleketi neresi, Alper Kul Kimdir? evi nerede, Alper Kul Kimdir? nereli, Alper Kul Kimdir? instagram, Alper Kul Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Alper Kul Kimdir? Biyografi

Alper Kul Kimdir?  Nereli? Kaç Yaşında? Kısa olarak Biyografisi

Gerçek ve tam adı İsmail Alper Kul olan sanatçının doğum tarihi 5 Aralık 1975’tir. Bugün 43 yaşında olan Alper Kul’un doğum yeri İstanbul Fatih’tir. Lakin Alper Kul aslen Trabzon Vakfıkebirlidir. Oyuncu Aylin Kontente ile evli olan oyuncunun boyu 1.76 cm olup burcu Yay’dır.  Canlandırdığı İsmail kişiliği ile bilinmektedir. Peki, Güldür Güldür İsmail kimdir? İşte Alper Kul’un kariyer yolculuğu.

Eğitim yaşamına İstanbul’da başlayan oyuncu eğitimini önce Müjdat Gezen Sanat Merkezi sonrasında da Amerika İndiana Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde bitirdi.

Özel yaşamında oyuncu  Aylin Kontente ile evşi olup bu evliliğinden Arel adında bir oğlu bulunmaktadır. Yer aldığı sinema filmleri milyonlarca kişi aracılığıyla izlendi.

Alper Kul başlıca olduğu filmelri ise şöyle: Aşka Sürgün, Hamam, Gurbetçiler, Yılan Hikayesi, Kınalı Kar, Gölge, Sessiz Gemiler, Ugarit, Flugten, Güneşi Gördüm, Gecenin Kanatları, Şen Yuva, Kurtlar Vadisi Pusu, Sümela’nın Şifresi Temel, İnsanlar Alemi, Barcelona’nın Şifresi, Moskova’nın Şifresi Temel, Osmanlı Tokadı ve Olur Olur “ projeleridir.

Alper Kul şimdilerde İstanbul’da yaşamakta ve çalışmalarını sürdürmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.