Alp Eren Khamis kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
75
Alp Eren Khamis kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Alp Eren Khamis kimdir?, biyografi sitemizde Alp Eren Khamis kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Alp Eren Khamis kimdir? kaç yaşında?, Alp Eren Khamis kimdir? memleketi neresi, Alp Eren Khamis kimdir? evi nerede, Alp Eren Khamis kimdir? nereli, Alp Eren Khamis kimdir? instagram, Alp Eren Khamis kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Alp Eren Khamis kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Alp Eren Khamis
Doğum tarihi: 14 Temmuz 2003
Doğum yeri:  İstanbul
Boy: 1.70 cm
Kilo: 62 kg
Burcu: Yengeç
Eğitim: Lise
İlişkisi: Bekar
Meslek: Oyuncu
İnstagram hesabı için tıklayın

Alp Eren Khamis nereli? Kaç yaşında?

Alp Eren Khamis annesi, babası, kardeşi var mı, boy, kilo, yaş, burcu, sevgilisi, nereli, kimdir, hangi okulda, Hatırla Sevgili dizisinde rol aldı mı? Türk mü? Oynadığı diziler, filmleri? Alp Eren Khamis Nilgün Aksu annesi neden öldü ve annesi ne zaman öldü? Çocuklar Duymasın Orçun gerçek adı ne? Kim kimdir bölümümüzde Alp Eren Khamis yaşamı ve biyografi detayları sizlerle.

Alp Eren Khamis yaşamı ve biyografisi

Alp Eren Khamis Türk çocuk dizi oyuncusudur. 2006 senesinde En Son Babalar Duyar ve Hatırla Sevgili dizisinde rol alarak 3 yaşında oyunculuğa adım attı. En büyük çıkışını 2012 senesinde Çocuklar duymasın dizisinde oynadığı Orçun rolü ile yaptı.

Alp Eren Khamis Nilgün Aksu annesi neden öldü ve annesi ne zaman öldü

Alp Eren Khamis 14 Temmuz 2003 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Babası Lübnan asıllı ve annesi Türk Nilgün Aksu’dur. Alp Eren Khamis annesi Nilgün Aksu 29 Ağu 2018 tarihinde yaşamını yitirmiştir. Haziran 2018 tarihinde de anneannesi Zennure Aksu’yu trafik kazası neticesinde kaybetmiştir.

Alp Eren Khamis oyunculuk kariyeri merhume annesi Nilgün Aksu’nun oyuncu Zeyno Gönenç ile arkadaş olması ile başladı. Oyuncu Zeyno Gönenç’in dizi için bir bebek arayışı olduğunu söylemesi ile Alp Eren Khamis’in oyunculuk kariyeri başlamış oldu.

 Alp Eren Khamis 2006 senesinde “En Son Babalar Duyar” dizisinde ve aynı yıl “Hatırla Sevgili” dizisinde 3 yaşındayken oyunculuğa başladı. Yıldızının parladığı film projesi 2012 senesinde “Çocuklar Duymasın” dizisinde oynadığı “Orçun” rolü ile parladı ve bu isimle hafızalara kazındı.  2008 senesinde “Muro – Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine” sinema filmi ilk beyazperde film projesi oldu. Alp Eren Khamis bu filmde “Rus Çocuk” kişiliğini oynadı. Daha sonra birden fazla proje içinde bulunan Alp Eren Khamis 2018 senesinde ard arda 2 talihsiz olay yaşayarak önce Haziran 2018 tarihinde anneannesi Zennure Aksu’yu trafik kazasında ve sonrasında 29 Ağu 2018 tarihinde de annesi Nilgün Aksu’yu kaybetti. Annesinin neden öldüğü hususunda net bir bilgi yoktur.

Koyu bir Beşiktaş taraftarı olan ve Quaresma hayranı Alp Eren Khamis oyunculuk kariyerinin dışında, doktor yahut futbolcu olmak istemektedir.

Alp Eren Khamis dizileri ve filmleri

Alp Eren Khamis hangi dizilerde oynadı? Oynadığı diziler ve tüm film projeleri aşağıda bulunmaktadır.

  • 2012 – 2017 Çocuklar Duymasın (Orçun) (TV Dizisi)
  • 2013 Günce (Sinema Filmi)
  • 2009 Çocukluk Günleri (TV Dizisi)
  • 2008 Muro – Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine (Rus Çocuk) (Sinema Filmi)
  • 2006 Hatırla Sevgili (TV Dizisi) (Mehmet Sinan Karayel)
  • 2006 En Son Babalar Duyar (Orçun) (TV Dizisi)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.