Alona Ataberk kimdir, nereli, kaç yaşında?

12.01.2022
821
Alona Ataberk kimdir, nereli, kaç yaşında?

Alona Ataberk Kimdir, biyografi sitemizde Alona Ataberk ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Alona Ataberk kaç yaşında?, Alona Ataberk memleketi neresi, Alona Ataberk evi nerede, Alona Ataberk nereli, Alona Ataberk instagram, Alona Ataberk ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Alona Ataberk Biyografi

Alona Ataberk kimdir, kaç yaşında, nereli?

Alona Ataberk Rus asıllı Rusça-Türkçe tercümanıdır. 1981 senesinde Rusya’da dünyaya geldi. Günümüz itibari ile yaşı 40 yaşındadır.  Türkiye’ye tercüman olarak gelip Türker İnanoğlu vesilesi ile Romantika müzikalinde yer almasının sonrasında Tan Sağtürk ile yolları kesişti ve sevgili oldu. Alona Ataberk Tan Sağtürk 2009 senesinde nikah masasına oturması ile gündeme geldi ve tanınmaya başladı.

Alona Ataberk yaşamı ve biyografisi

Alona Ataberk 1981 senesinde Rusya’da dünyaya geldi. Eğitim yaşamına Rusya’da başladı. Lise ve üniversite eğitimini tercümanlık üzerine bitirdi. Ardından Rusya’da ilk evliliğini gerçekleştirdi. Türkiye ile yollarının kesişmesi Türkçe Rusça tercümanlık yapması ile başladı.

Türker İnanoğlu aracılığıyla Romantika müzikalinde yer aldıktan sonra ünlü balet Tan Sağtürk ile tanıştı. Alona Ataberk ilk eşinden boşandıktan sonra Türkiye’ye döndü. Ardından Tan Sağtürk ile sevgili oldu. Bu birliktelik kısa bir süre sonra evliliğe dönüştü.

Tan Sağtürk Alona Ataberk 2009 senesinde nikah masasına oturdu. Çiftin bu evliliklerinden Ada ve Leo adında iki çocukları dünyaya gözlerini açtı.

Alona Ataberk boy kilo ve hangi burç?

Alona Ataberk boyu 1.70 cm kilosu 56 kg burcu Oğlak. Alona Ataberk ilk eşi kim, eski eşi, kaç yaşında, kimdir, nereli, ne iş yapıyor? Tan Sağtürk eşi Alona Ataberk yaşamı, vikipedi kaynaklı biyografi detaylarını derledik.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.