Almeda Abazi Sayışman Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

19.09.2021
260
Almeda Abazi Sayışman Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Almeda Abazi Sayışman Kimdir?, biyografi bölümümüzde Almeda Abazi Sayışman Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Almeda Abazi Sayışman Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Almeda Abazi Sayışman Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(0) (1)
Ad Soyad Almeda Abazi Sayışman
Meslek Oyuncu
Yaşı 29 (1992-02-13)
Boyu 1,72
Kilosu 57 KG
Burcu Kova
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Tolgahan Sayışman
Doğum Yeri Arnavutluk

Almeda Abazi Sayışman Kimdir? Biyografi

Almeda Abazi, 13 Şubat 1992 tarihinde Albana ve Muhammet çiftinin çocukları olarak Arnavutluk’un Tiran kentinde dünyaya gelmiştir.  

Orta öğretim eğitimini İstanbul Özel Tarhan Koleji’nde tamamlamış ve yüksek öğretim eğitim hayatına İstanbul Aydın Üniversitesi Bilim-Sanat Akademisi Oyunculuk Bölümü ile devam etmiştir.

Daha sonra eğitim hayatına devam etme kararı alan Sayışman, oyunculuk alanında kendisini geliştirmek için Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarına da kaydolmuştur. 2008 senesinde Miss Globe Kainat Güzeli müsabakasında birinci olarak seçilen güzel model, 13 Şubat 2017 tarihinde de tecrübeli oyuncu Tolgahan Sayışman ile Los Angeles’ta dünya evine girmiştir. Bu evliliğinden  Efehan adında bir de erkek çocuk sahibi olmuşlardır.  

Türkiye’de oyuncu olarak da seyirci karşısına geçmiş, Konak, Show Business, Ayrılık, Muhteşem Yüzyıl gibi yapımlarda da yer almıştır.  

Ayrıca Survivor Ünlüler-Gönüllüler , Survivor All Star, Yok Böyle Dans adlı yarışmalara da katılan güzel oyuncu, Tv 8 ekranlarında yayına giren ‘Para Bende’ adlı programın sunuculuk görevini de Murat Ceylan ile üstlenmiştir.  

Kova burcu detaylarına sahip olan Almeda Abazi Sayışman, 1.72 metre uzunlukta ve 57 kilogram ağırlıktadır. 

Ödüller:

2007 Miss Tirana (Tiran Güzeli)

2008 Miss Albania (Arnavutluk Güzeli)

2008 Miss Globe (Kâinat Güzeli)

17 Temmuz 2020 Cuma 19:56
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.