Alişan Uğur kimdir, nereli, kaç yaşında?

12.01.2022
620
Alişan Uğur kimdir, nereli, kaç yaşında?

Alişan Uğur Kimdir, biyografi sitemizde Alişan Uğur ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Alişan Uğur kaç yaşında?, Alişan Uğur memleketi neresi, Alişan Uğur evi nerede, Alişan Uğur nereli, Alişan Uğur instagram, Alişan Uğur ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Alişan Uğur Biyografi

Alişan Uğur kimdir, nereli, kaç yaşında?

Alişan Uğur müzisyen, oyuncu ve tiyatrocudur. 1 Ocak 1996 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Günümüz itibari ile yaşı 25 yaşındadır. Müzisyen, ve oyunculuk kimliği ile tanınmaktadır.

Alişan Uğur yaşamı ve biyografisi

Alişan Uğur 1 Ocak 1996 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Alişan Uğur kimin oğlu diye merak edenler için babası oyuncu ve müzisyen MFÖ grubu üyesi Özkan Uğur’dur. Annesi ise yönetmen ve koreograf Aysun Aslan’dır.

Alişan Uğur eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. 8 yaşında piyano çalmaya başladı. 14 yaşında oyunculuk eğitim hayatına başladı. Ardından İngiltere’de Arts Educational Schools London’da müzik ve oyunculuk eğitimi aldı. Bu zamandan sonra Royal Acedemy of Dramatic Art’da da 6 ay eğitim gördü.

2011 ile 2012 senelerı içinde kaleme aldığı ve yönettiği filmler Oscar ödüllü aktör Colin Firth’in de jüri üyesi olduğu Shorts Film Festival’inde finale kaldı.

Alişan Uğur beyazperde de 2019 yapımı Karagülünç isimli sinema filminde rol aldı. Ardından 2021 senesinde Hekimoğlu yapımında rol aldı. Özkan Uğur’un oğlu Alişan Uğur 2021 yapımı Üç Kuruş dizisinin kadrosunda bulunan bulunan isim oldu.

Alişan Uğur boy kilo ve hangi burç?

Alişan Uğur boyu 1.80 cm kilosu 72 kg ve burcu Oğlak.

Alişan Uğur sevgilisi?

Alişan Uğur sevgilisi ile ilgili kesin bilgiler bulunmamaktadır.

Alişan Uğur filmleri ve dizileri

Alişan Uğur yer aldığı diziler? Alişan Uğur hangi dizilerde oynadı?

  • 2021 Üç Kuruş (Konyalı)
  • 2021 Hekimoğlu
  • 2019 Karagülünç Filmler: Kaçamak
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.