Alişan Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

16.09.2021
277
Alişan Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Alişan Kimdir?, biyografi bölümümüzde Alişan Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Alişan Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Alişan Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(0) (0)
Ad Soyad Serkan Burak Tektaş
Meslek Sanatçı
Yaşı 45 (1976-06-19)
Boyu 1,77
Kilosu 70 KG
Burcu İkizler
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lise
Eşi Buse Varol
Sevgilisi
Doğum Yeri İstanbul

Alişan Kimdir? Biyografi

Alişan, 19 Haziran 1976 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Gerçek adı Serkan Burak Tektaş’tır. Kökeni Bingöl’e dayanmaktadır.  

Küçük yaşlarda müziğe olan kabiliyeti ailesi aracılığıyla keşfedilmiştir. Henüz 2 yaşında olmasına rağmen, İbrahim Tatlıses’in ‘Sabuha’ ve ‘İzzet Altınmeşe’nin ‘Maden Dağı’ isimli şarkılarını ezbere okumuştur.  

Küçükken pilot olmayı hayal eden Alişan, üniversite sınavında istediği puanı kazanamadığı için müziğe yönelmiştir. Lise 1’inci sınıfta babasının desteği ile ilk kasetini yapmış olsa da bunu ilk kaset çalışması olarak kabul etmemektedir.

Dedesi ile dayısının yakın arkadaşı Prestij Müzik’in ortağı olan Hilmi Topaloğlu aracılığıyla keşfedilmesinin sonrasında ise profesyonel anlamda müziğe ilk adımını atmıştır.  

Prestij Müzik’in diğer ortakları olan Mahsun Kırmızıgül ve Burhan Aydemir’in destekleri ile ilk albümü ‘Aşık Oldum’u 1996 senesinde yayınlayan Alişan, bu albümle ün edinmiştir.  

1997 senesinde ‘Sana Bir Şey Olmasın’ isimli ikinci albümü ile büyük bir dinleyici kitlesi edinen sanatçı, ‘Kralı Gelse’ isimli şarkısıyla da önemli bir çıkış yakalamıştır.  

Daha sonra Kara Çadır, Var Ya, Söz Mü?, Kalbim Ellerinde, Olay Bitmiştir, Kimselere Güvenmiyorum, Sevgilerimle gibi albümlerini de yayınlayan başarılı sanatçı, 2018 senesinde Buse Varol ile dünya evine girmiştir. Bu birlikteliğinden de Burak isminde erkek çocuğu sahibi olmuştur. Bugünlerde de çift ikinci bebeklerini beklemektedir.

Müzik kariyerinin bunun yanında oyunculuk da yapan Alişan, Aynalı Tahir, Kurt Kapanı, Papatya ile Karabiber, Cennet Mahallesi, Dostlar Mahallesi, Aşkına Eşkıya gibi yapımlarda da yer almıştır.  

Sunuculuk kariyeri de bulunan Alişan, Alişan’lı Gece, Mavi Ay, İlle De Roman Olsun, Her Şey Dahil gibi programlar ile de seyirci karşısına çıkmıştır. Bugünlerde ise Star Tv ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Demet ve Alişan’la Sabah Sabah’ adlı programın sunuculuğunu Demet Akalın ile üstlenmektedir.  

İkizler burcu detaylarına sahip olan Alişan, 1.77 metre uzunlukta ve 70 kilogram ağırlıktadır.  

14 Aralık 2020 Pazartesi 17:02 19 Aralık 2020 Cumartesi 12:39
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.