Alinur Aktaş Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

16.09.2021
253
Alinur Aktaş Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Alinur Aktaş Kimdir?, biyografi bölümümüzde Alinur Aktaş Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Alinur Aktaş Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Alinur Aktaş Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(0) (0)
Ad Soyad Alinur Aktaş
Meslek Siyasetçi
Yaşı 51 (1970-01-01)
Boyu
Burcu Oğlak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Sevinç Aktaş
Sevgilisi
Doğum Yeri Bursa

Alinur Aktaş Kimdir? Biyografi

Alinur Aktaş, 1970 senesinde Bursa’nın İnegöl beldesinde dünyaya gelmiştir. İlköğretim ve orta öğretim eğitimini dünyaya geldiğu şehirde tamamlamıştır.  

Yüksek öğretim eğitimi için Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü tercih etmiş ve okulundan başarıyla mezun olmuştur.

Çalışma yaşamına ‘İnegöl Mobilya Sanayisi’nde başlayan Aktaş, bunun bunun yanında birtakım özel sektörlerde de üst düzey yönetici görevini üstlenmiştir.  

Daha sonra ‘Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi’ olarak siyasete atılma kararı alan Aktaş, 28 Mart 2004 tarihinde gerçekleşen seçimlerle ‘İnegöl Belediye Başkanı’ olarak seçilmiştir.  

Siyasi kariyerine 2 Kasım 2017 tarihinden sonra ‘Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ ile devam etmiş ve o zamanda istifa eden Recep Altepe’nin yerine meclis oylaması ile gelmiştir.  

Bursa’ya kazandırdığı yenilikler ile bilinen ve kısa bir sürede çok bi hayli beğeni alan Aktaş, İnegöl Alışveriş Merkezi, İnegöl TOKİ Konutları, Yeni Pazaryeri, İnegöl Mobilya Organize Sanayi Bölgesi ve İnegöl Kent Müzesi gibi çok sayıda projeyi de yaşama geçirmiştir.  

Bu gelişimler üzerine Güney Marmara’nın ikinci büyük kenti olan Bursa’nın halkı aracılığıyla da çok bi hayli beğeni alan siyasetçi, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde de ‘Bursa Belediye Başkanı Adayı’ olmuş ve seçimi elde etmiştir.  

İyi derecede İngilizce konuşabilen Alinur Aktaş, Sevinç Aktaş ile dünya evine girmiş ve bu evlilikten 2 de çocuk sahibi olmuştur.  

10 Aralık 2020 Perşembe 14:01
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.