Alican Yücesoy Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

19.01.2022
254
Alican Yücesoy Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Alican Yücesoy Kimdir?, biyografi sitemizde Alican Yücesoy Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Alican Yücesoy Kimdir? kaç yaşında?, Alican Yücesoy Kimdir? memleketi neresi, Alican Yücesoy Kimdir? evi nerede, Alican Yücesoy Kimdir? nereli, Alican Yücesoy Kimdir? instagram, Alican Yücesoy Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Alican Yücesoy Kimdir? Biyografi

Alican Yücesoy Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Kısa olarak Biyografisi

Alican Yücesoy’un doğum tarihi 22 Ekim 1982 ve bugün 36 yaşındadır. Daha önce ünlü oyuncu Melisa Sözen ile evlenip boşanmıştır. Doğum yeri İstanbul olan Alican Yücesoy aslen baba aracılığıyla Şanlıurfa ve Gazianteplidir. Anne aracılığıyla da Bulgaristanlıdır. Boyu 1.84 cm olan yakışıklı oyuncunun kilosu 80 ve burcu ise Terazi’dir. Bugüne dek Gazi Mustafa Kemal Atatürk rollerinde ilk düşünülen isim olmuştur.

Kariyer yolculuğundan önce İstanbul’da doğan Alican Yücesoy, eğitim yaşamına Bursa’da başlamıştır. Lise eğitimini bitirdiktan sonra İstanbul  Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümünü kazanarak bu bölümden mezun olmuştur.

Onun kariyer yolculuğunun ilk durağı Bakırköy Belediye Tiyatroları olmuştur.  Daha sonra kamera önüne geçen oyuncu “Serçe Sarayı” dizisi ile beğeni aldı. “Adı Zehra, Kördüğüm onun oyuculuk kariyerinde önemli projeler oldu.

Alican Yücesoy’un  özel yaşamına ilişkin olarak 2013 senesinde güzel oyuncu Melisa Sözen ile İtalya’da evlendi.  Evliliklerinin hemen ilk 5 ayından sonra çift 2014 senesinde boşanma kararı almıştır. Alican Yücesoy şimdilerde dizi filmlerde oynamaya sürdürmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.