Alican Okumuş kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
110
Alican Okumuş kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Alican Okumuş kimdir?, biyografi sitemizde Alican Okumuş kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Alican Okumuş kimdir? kaç yaşında?, Alican Okumuş kimdir? memleketi neresi, Alican Okumuş kimdir? evi nerede, Alican Okumuş kimdir? nereli, Alican Okumuş kimdir? instagram, Alican Okumuş kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Alican Okumuş kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Alican Okumuş
Doğum tarihi: 2 Nisan 1987
Doğum yeri: İzmir
Boy: 1.84 cm
Kilo: 82 kg
Burcu: Koç
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Oyuncu, Tiyatrocu
İnstagram hesabı için tıklayın

Alican Okumuş nereli? Kaç yaşında?

Alican Okumuş kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu? Hangi dizilerde oynadı? Oynadığı diziler? Sevgilisi? Kısa olarak yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birilikte olacak.

Alican Okumuş yaşamı ve biyografisi

Alican Okumuş Türk dizi, sinema ve reklam oyuncusudur. 2011 senesinde Kuzey Güney dizisi ile başlayan oyunculuk kariyerinde en büyük çıkışını 2017 senesinde Kalk Gidelim isimli dizide oynadığı Halim rolü ile yaptı.

Alican Okumuş kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu

Genç ve yakışıklı oyuncu Alican Okumuş için hayat farklı sürprizler özetlenebilir. Bir yandan oyuncu olma isteği, diğer taraftan Pilot olma arzusu derken yaşamının en önemli kırılma noktalarında birisi olan ve kariyeri için önemli olan yüksek maaşlı iş teklifi aldığı gün, ani bir manevra ile oyuncu olmaya karar vermesi yaşamının en önemli kararlarından birisi olmuştur.

Alican Okumuş 2 Nisan 1987 senesinde İzmir’de tek çocuklu bir ailede dünyaya gözlerini açtı. Öğrenim yaşamına İzmir’de başladı. Henüz 4 yaşında okumaya ve yazmaya başladı. Karşıyaka Şemikler Lisesini bitirdi. Daha ilkokul sırlarında Tiyatro sanatına ilgi duydu. Lise senelerında da tiyatro tutkusu sürdü. İzmir’de olduğu senelerda Karşıyaka Spor Kulübü’nün alt yapısında 8 yılı aşkın basketbol oynadı. 2004 senesinde üniversiteyi kazandı ve İzmir’den Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi bölümünde okumaya başladı. Üniversite eğitiminde ek olarak “Malzeme Bilimi ve Mühendisliği” bölümünde tamamlamıştır.

Oyunculuk kariyeri ve hikayesi biraz enteresan gelişmiştir. Bir röportajında annesinin oyunculuk mesleğini icra etmesini istemediğini belirtmiştir. Çocukluk senelerında oyunculuk ve Pilot olma hayali olan Alican Okumuş stajını İzmir Devlet tiyatrosunda bitirdi. Daha sonra Erbulak ve Dialog oyunculuk okulundan eğitim aldı. Oyunculuk kariyerini bir adım daha öne taşımak için Amerika’da oyunculuk eğitimi aldı. Alican Okumuş televizyon ekranlarında ilk kez 2011 senesinde “Kuzey” dizisi ile merhaba dedi. Bu süreci 2012 senesinde “Uçurum” dizisi takip etti. Aradan geçen 5 yıl sonra 2017 senesinde “Kalk Gidelim” adlı dizi ile ekranlara geldi. İlk beyazperde deneyimini 2014 senesinde “Ein Fisch Namens Liebe” adlı sinema filmi ile yaptı.

Alican Okumuş şimdilerde oyunculuk kariyerini sürdürmeye sürdürmektedir. Hayatının en büyük yüksek maaşlı iş teklifini sunan şirket ismi ise Borusan şirketidir. 

Yakışıklı oyuncu Alican Okumuş sevgilisi İlayda Ildır’dır. Oyunuc “İlayda Ildır” “Söz” ve “Savaşçı” dizilerde rol alan isimdir. İkili ilişkileri hususunda sosyal platform hesapları üzerinden birlikte olduklarına dair güzel paylaşımlar yapmışlardır.

Alican Okumuş  reklam filmleri

  • Defacto

Alican Okumuş dizileri ve filmleri

Alican Okumuş yer aldığı diziler? Hangi dizilerde oynadı? Tüm listesi aşağıda yer almktadır.

  • 2019 – Kalk Gidelim (Halim) (TV Dizisi)
  • 2014 – Ein Fisch Namens Liebe (Sinema Filmi)
  • 2012 – Uçurum (Atıl) (TV Dizisi)
  • 2011 – Kuzey Güney (TV Dizisi)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.