Ali Uğur Akbaş kimdir, nereli, kaç yaşında?

12.01.2022
346
Ali Uğur Akbaş kimdir, nereli, kaç yaşında?

Ali Uğur Akbaş Kimdir, biyografi sitemizde Ali Uğur Akbaş ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Ali Uğur Akbaş kaç yaşında?, Ali Uğur Akbaş memleketi neresi, Ali Uğur Akbaş evi nerede, Ali Uğur Akbaş nereli, Ali Uğur Akbaş instagram, Ali Uğur Akbaş ile alakalı her detay yazımızda..

Ali Uğur Akbaş Biyografi

Ali Uğur Akbaş kimdir, kaç yaşında, nereli?

Ali Uğur Akbaş iş insanı bunun yanı sıra oyuncu Yeliz Yeşilmen’in eşidir. 1963 senesinde Adana’da dünyaya geldi. Günümüz itibari ile yaşı 58 yaşındadır. 2010 senesinde Yeliz Yeşilmen ile evlendi. Bu evliliklerinden Asya Tuana Akbaş, Birbey Akbaş isminde 2 çocuğu dünyaya gözlerini açtı.

Ali Uğur Akbaş yaşamı ve biyografisi

Ali Uğur Akbaş, 1963 senesinde Adana’da dünyaya gözlerini açtı.  İlk, orta ve lise eğitimini Adana’da bitirdi. Üniversite senelerı başladığında o iş yaşamına atılmayı tercih etti. Başta inşaat sektörü olmak üzere Turizm, Nakliye, Petrol alanlarında şirketler kurdu. Siyaset ve spor dalları ile ilgilenmeyi de ihmal etmedi.  .

Ali Uğur Akbaş inşaat alanında uzun yıllardan beri çalışmalarını sürdürmektedir.  Ali Uğur Akbaş hem işadamı, hem siyasetçi hem de 1994 senesinden beri inşaat alanında çalışmaktadır. Ali Uğur Akbaş mal varlığı ne kadar? Başta inşaat olmak üzere, Turizm, Nakliye, Petrol sektörlerinde şirketleri bulunmaktadır.

Ali Uğur Akbaş MHP ile yolları kesişmiştir. 2014 senesinde MHP Çukurova Belediye Başkan adayı olmuştur. Ali Uğur Akbaş Belediye Başkan Adayı olduktan sonra farklı alanlarda da ilerleme kaydetti. Ali Uğur Akbaş milletvekili adayı da olmuştur. Ali Uğur Akbaş Adana Demirspor 2. Başkanı olarak görev almaktadır. Bunun dışında Atlı Spor Kulübü, AYAMDER, Salı Grubu gibi sivil toplum örgütlerinin üyesidir. Çukurova Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin Mütevelli Heyet Başkanı olarak görevlerde bululmuştur.  Ali Uğur Akbaş, Cerenkent İnşaat ve Özaltınbaş LMT. ŞTİ Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

Ali Uğur Akbaş eski eşi ile de gündem olmuştu. Adanalı İşadamı Ali Uğur Akbaş 2010 senesinde Yeliz Yeşilmen ile evlendi bu evliliğinden 2 çocuğu bulunmaktadır. Ali Uğur Akbaş Adana da ünlü işadamları içinde bulunmaktadır.

Ali Uğur Akbaş boy, kilo ve hangi burç?

Ali Uğur Akbaş boyu, kilosu ve burcu güncellenecektir.  Ali Uğur Akbaş mal varlığı, eski eşi, ne iş yapar, mesleği, kimdir, kaç yaşında, nereli, ilk eşi kim, eski eşi, yaşamı vikipedi kaynaklı biyografi detaylarını derledik.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.