Ali Taran Kimdir Biyografi ve Hayatı

30.09.2021
236
Ali Taran Kimdir Biyografi ve Hayatı

Ali Taran Kimdir? Biyografi ve Hayatı, biyografi bölümünde Ali Taran Kimdir? Biyografi ve Hayatı biyografisi ile sizlerleyiz. Ali Taran Kimdir? Biyografi ve Hayatı , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Ali Taran Kimdir? Biyografi ve Hayatı – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Ali Taran Kimdir-Biyografi ve Hayatı
Ali Taran Kimdir-Biyografi ve Hayatı

Ali Taran, Kırklareli Lüleburgaz’da 1952 senesinde dünyaya gelmiştir. Selahattin ve Bedia Taran çiftinin iki oğlundan birisi olan Ali Taran, Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Bölümü’nü yarım bırakmıştır. Ali Taran, 1970 senesinde reklamcılık işleri yapmaya başlamıştır. Birçok ajansta kreatif direktör ve metin yazarı olarak çalışmıştır. Peki Ali Taran Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Ali Taran‘ın projeleri yayına girdiği her zamanda büyük ses getirmiştir. Olumlu veya olumsuz üzerinde uzun süre konuşulan projelere imza atmıştır. Bunlar; çakar çakmaz çakan çakmak “Tokai”, önce hüplet sonra gümlet “Caprisun”, Ali Desiderolu “Derby”, Dıh dıh dıh eyi günler “Yapı Kredi”, en güzel kırmızı “Filli Boya”, Fatih Terimli “Tadelle” projeleridir. Ardından Cem Yılmaz ile birlikte imza attıkları “Türk Telekom”reklamları mevcuttur. Tamamen duygusal “Telsim”, Banu Alkanlı “İxir”, aganigi naganigili fındık, Artık çok oluyoruz “Mavi Jeans”ve Cem Uzan’ın seçim kampanyası için Genç Arka traş kolonyası olmak üzere tamamı Ali Taran projeleridir.

Ali Taran; 2002 senesinde yapılan seçimlerde Cem Uzan’ın başkanı olduğu Genç Parti’nin de seçim kampanyalarını yürütmüştür. Bununla alakalı de şunları söylemiştir. Türkiye’de herkes traştan sonra yüzüne kolonya sürer. Sonra da 80 derecelik kolonya ile yüzleri alev alev yanar. Neymiş, alkol çok ciddi yaşlandırıyormuş. Bunları geçiniz. Kolonyayı kullanan insan mikrobu öldürdüğünü söylemektedir. Türkiye’de her erkek traş olur mu? Olur. Peki traştan sonra ne sürerler. Tabi ki kolonya. Biz bu kolonyayı başka bir şişenin içerisine koyalım bunun adına da traş kolonyası diyelim. Böylelikle Arko traş kolonyası markasını çıkarmıştır.

Ali Taran’ın Özel Hayatı

Ali Taran; bir film konusu yazmıştır. “No Ofsayt”adındaki bu film 2009 senesinde vizyona girmiştir. Ali Taran, 2009 ve 2010 senelerında ekranlarda yayınlanmakta olan “Yetenek Sizsiniz Türkiye”müsabakasında Hülya Avşar ve Acun Ilıcalı ile birlikte jüri kullanıcı hesabı görevinde bulunmuştur. Acun Ilıcalı da 2 sene boyunca programında yer verdiği ve abi diye hitap ettiği Ali Taran ile Selma Ann Desmond ile evli olduğu zamanda sürekli olarak ailecek görüşmekteydi.

Ali Taran, Selma Ann Desmond ile boşandıktan 18 gün sonra Bodrum’da gösterişli bir düğün yaparak Ayşe Özyılmazel ile evlenince; Acun Ilıcalı da özel ilişkisini kesmiştir. Ali Taran’ın boşanmış olduğu eşi Selma Ann Desmond ise 23 Kasım 2011 tarihinde kanserden ölmüştür. Ali Taran iki çocuk babasıdır. Neco’nun kızı Ayşe Özyılmazel ile 1 yıl kadar evli kalan Ali Taran mutluluğu yakalayamamıştır. 2012 senesinin Nisan ayında da boşanmışlardır.

Ali Taran Yetenek Sizsiniz Türkiye Programı Jüri Üyesi

Ali Taran‘ın ilk eşi olan Selma Ann Desmond’tan Kuzey adında bir oğlu, Burçak adında da bir kızı bulunmaktadır. Ali Taran‘ın 40 yılın üzerinde reklamcılık yaşamı bulunmaktadır. Bunun 23 yılını da Ali Taran Creative Workshop olarak geçirmiştir. Ve hala da geçirmeye sürdürmektedir. Ali Taran 2014 senesinde Mazhar Alanson’un eşi olan Biricik Suden’in tanıştırmış olduğu Doğuş Radyolar Proje Müdür olan Beyza Karaoğlan ile birlikte olmuştur. 18 Mart 2016 tarihinde de Beyza Karaoğlan ile evlenmiştir.

Ali Taran; 2016 senesinde Acun Ilıcalı’nın kanalı Tv8 ekranlarında yapılan “Yetenek Sizsiniz Türkiye”programında Eser Yenenler ve Seda Bakan ile devam etmiştir. 2017 senesinde başlamış olan “Yetenek Sizsiniz Türkiye” programında da Hülya Avşar ile birlikte jüri kullanıcı hesabı görevinde bulunmuştur.


 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.