Ali Taran kimdir, Ali Taran kaç yaşında?

07.11.2021
123
Ali Taran kimdir, Ali Taran kaç yaşında?

Ali Taran kimdir, biyografi bölümünde Ali Taran biyografi sayfası ile karşınızdayız. Ali Taran kaç yaşında?, Ali Taran memleketi neresi, Ali Taran facebook, Ali Taran nereli, Ali Taran instagram, Ali Taran ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Ali Taran kimdir? başlığımızın detayları..

Ali Taran Kimdir – Ali Taran Biyografi

1952 senesinde Lüleburgaz Kepirtepe’de dünyaya geldi. Bedia Taran ve Selahattin Taran’ın iki oğlundan biridir. Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Bölümü’ndeki öğrenimini yarıda bıraktı. 1970 senesinde reklamcılığa başladı. 

Pek çok ajansta metin yazarı ve kreatif direktör olarak çalıştı.1987 senesinde Selma Ann Desmond adındaki eşiyle hayatlarını birleştirdiler. 2007 ie 2011 senelerı içinde kanserle savaş veren Selma Ann Desmond 2011 senesinde vefat etmiştir. Kanserli eşinin son zamanları olan 2011 Haziran ayında ayrılmıştır ve Ayşe Özyılmazel ile birlikte olan Sn. Taran gündemde bi hayli duyulmuştur.

Eşinden boşanıp tam 18 gün içinde gösterişli bir düğünle evlenmiştir. Kasım 2011’de vefat eden Selma’nın son isteği ise Sn. Taran cenazeme bile gelmesin olmuştur. Aynı zamanda bu olaylar sebebiyle dostlarıyla arası açılan Ali Taran’ı Acun Ilıcalı da programında istememiştir. Ayşe Özyılmazel ile ise 1 yıl süren evliliklerinin sonrasında 2012’de ayrılmışlardır. Bu olaylardan sonra gündemden biraz çekilen Taran, 2014 senesinde Mazhar Alanson’un eşi olan Biricik Suden’in kendisiyle tanıştırdığı Beyza Karaoğlan ile 2016 senesinde yaşamını birleştirmiştir.

Yine aynı yıl Acun Ilıcalı’nın kendi kanalı olan TV8’e geçirdiği programı Yetenek Sizsiniz Türkiye adlı yarışmada tekrar jüri olmuştur. 2017 senesinde ise jüri de Hülya Avşar ve Acun Ilıcalı ile birlikte çalıştı.2 çocuk babasıdır. Bir kızı ve bir oğlu mevcuttur. 1973 doğumlu olan kızının adı Burçak, 1990 doğumlu olan oğlunun adı ise Kuzey Taran’dır.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.