Ali Sunal Kimdir Biyografisi ve Hayatı

30.09.2021
152
Ali Sunal Kimdir Biyografisi ve Hayatı

Ali Sunal Kimdir? Biyografisi ve Hayatı, biyografi bölümünde Ali Sunal Kimdir? Biyografisi ve Hayatı biyografisi ile sizlerleyiz. Ali Sunal Kimdir? Biyografisi ve Hayatı , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Ali Sunal Kimdir? Biyografisi ve Hayatı – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Ali Sunal Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Günümüzün en bi hayli beğeni alan tiyatro oyuncularından birisi olan Ali Sunal bunun yanı sıra oynadığı bir çok dizi ve filmlerle de bireylerin beğenisini elde etmiştir. Ayrıca kendisi sinemanın en kıymetli isimlerinden birisi olan Kemal Sunal’ın öz oğludur. Bu yazımızda Ali Sunal’ın yaşamı ile ilgili birtakım bilgiler vermeye çalışacağız. Ali Sunal kimdir? gibi çeşitli bir çok soruya yanıtlar bulacağız.


Ali Sunal Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Ayrıca yine onu seven bireylerin en fazla merak ettiği konulardan birisi olan Ali Sunal kaç yaşındadır? gibi sorularda yanıt vereceklerimiz içindedır. Ali Sunal 22 Eylül 1977 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Yaşamının ilerleyen senelerını ise yine çoğunlukla bu şehirde geçirmiştir. Ali Sunal nerelidir? gibi sorularda yine onu seven takipçilerinin bunun bunun yanında merak ettiği konulardan bir diğeri olandir. Bu noktada Ali Sunal’ın İstanbullu olduğunu belirtebiliriz. Lakin bu tecrübeli oyuncunun annesi Gül Sunal ise Afyonkarahisar’ın Sandıklı beldesindendir.

Yine çok kıymetli bir sinema sanatçısı olan babası Kemal Sunal’ın ise Malatya doğumlu olduğunu belirtmemiz gerekir. Ali Sunal kariyeri boyunca tıpkı babasının izinden giderek oyunculuk hususunda her zaman ortaya kaliteli işler çıkarmak için büyük gayretler göstermiştir. İşine duyduğu sevgi de ona oyunculuk hususunda istediği başarıyı elde etmesini sağlamış ve bireylerin sevdiği biri haline getirmiştir. Bu başarılı tiyatrocu, eğitimini İstanbul Yeditepe Üniversitesi işletme dalında alarak bunu 1999 senesinde tamamlamıştır. Her ne kadar aldığı üniversite eğitimi oyunculukla doğrudan ilişkili bir bölüm olmasa da kendisi bu sürede oyunculuğa hep yakın olmuştur. Çünkü bu zamanlarda kendisi en kıymetli tiyatro merkezlerinde bulunarak buralarda oyunculuk hususunda çok iyi tecrübeler kazanma şanslarını elde etmiştir.

Sadri Alışık Kültür Merkezi Tiyatrosu ve bunun bunun yanında Dormen Tiyatrosu gibi başarılı yerler Ali Sunal’ın çalışma fırsatı bulduğu önemli tiyatro kuruluşlarıdır. Burada kendisine kattığı bir çok şey onun oyunculuk bölgesindeki çalışmalarına çok iyi bir yön kazandırmıştır. Bunun yanında bireylerin beğenerek izlediği birbirinden harika tiyatro oyunlarında çok başarılı performanslar sergileyebilmiştir.


Ali Sunal’ın Başarılı Mesleki Kariyeri

Tiyatro her zaman Ali Sunal’ın yaşamında önemli bir yere sahip olmuştur. Bunun bunun yanında televizyonda yayına giren dizilerle de bireylerin yaşamında önemli bir yer etmiştir. Bilhassa en bi hayli beğeni alan dizilerden birisi olan En Son Babalar Duyar dizisi onunla seyircisi içinde çok kuvvetli bir bağ kurmuştur. Ali Sunal’ın oynama fırsatı bulduğu sinema filmleri içinde;

 • Propaganda,
 • Okul,
 • Aşk Üzerine Söylenmemiş Her Şey,
 • Kısık Ateşte 15 Dakika,
 • Hayat Öpücüğü,
 • Bayrampaşa: Ben Fazla Kalmayacağım,
 • Yusuf Yusuf,
 • Dedemin Fişi gibi başarılı yapımlar bulunmaktadır.

Bu başarılı ve büyük alkış alan filmler içinde Propaganda filminin Ali Sunal için ayrı bir önemi bulunmaktadır. Çünkü bu film Ali Sunal’ın babasıyla birlikte oynadığı tek sinema filmidir. Yine bu tecrübeli oyuncunun oynadığı televizyon dizileri içinde ise;

 • Fosforlu Cevriye,
 • Benim Annem Bir Melek,
 • Şaban ile Şirin,
 • Yaprak Dökümü,
 • En Son Babalar Duyar,
 • Güzel Çirkin gibi yapımlar bulunmaktadır.

Ali Sunal bunun bunun yanında sinema ve dizi yapımlarında oynamasının bunun yanında bunun bunun yanında keyifli televizyon şovlarında performansını sergilemektedir. Bu en fazla beğeni kazanan televizyon şovları içinde, Komedi Dükkânı, 5’er Beşer ve İnsanlar Âlemi gibi çalışmalar bulunmaktadır.


 

Ali Sunal’ın Özel Yaşamı

Sevilen oyuncu Ali Sunal özel yaşamında ise kendisi gibi bir oyuncu olan Gökçe Bahadır ile yaşamını birleştirmiştir. Çift 2011 senesinde mutlu birlikteliklerine başlamış fakat 2012 senesinde ise boşanmışlardır. Lakin tecrübeli oyuncu 2018 senesinde aldığı bir kararla ise bir avukat olan Nazlı Kurbanzade evlenmiştir.


 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.