Ali Özbir kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
258
Ali Özbir kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Ali Özbir kimdir?, biyografi sitemizde Ali Özbir kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Ali Özbir kimdir? kaç yaşında?, Ali Özbir kimdir? memleketi neresi, Ali Özbir kimdir? evi nerede, Ali Özbir kimdir? nereli, Ali Özbir kimdir? instagram, Ali Özbir kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Ali Özbir kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Ali Özbir
Doğum tarihi: 2 Temmuz 1968
Doğum yeri:  İstanbul
Boy: Bilinmiyor
Kilo: Bilinmiyor
Burcu: Yengeç
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Evli (Esra Erol ile)
Meslek: İş İnsanı
İnstagram hesabı için tıklayın

Ali Özbir nereli? Kaç yaşında?

Ali Özbir yaş, babası, annesi, boyu, kardeşi, kaç kardeş, doğum tarihi, ne iş yapar? Esra Erol’un eşi Ali Özbir kimdir? Çocuğu var mı? Esra Erol Ali Özbir boşandı mı? Ali Özbir kaç yaşında evlendi? Esra Erol ilk eşi kim? Kaç evlilik yaptı? Kim kimdir bölümümüzde Esra Erol’un kocası Ali Özbir yaşamı ve biyografi detayları ile ilgili araştırma konusu olanları yanıtlayacağız.

Ali Özbir yaşamı ve biyografisi

Ali Özbir Türk iş insanı. Türkiye’de Kürt İdris lakaplı ünlü mafya önderinin oğludur. Aynı zamanda Türk sunucu Esra Erol’un eşidir. Ali Özbir 2010 senesinde Esra Erol ile evlendikten sonra gündeme gelen isim oldu. Ali Özbir ve Esra Erol çiftinin İdris Ali ve Ömer Erol isminde 2 erkek çocuğu bulunmaktadır.

Esra Erol Ali Özbir boşandı mı Ali Özbir kaç yaşında evlendi Esra Erol ilk eşi kim

Ali Özbir 2 Temmuz 1968 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Memleketi aslen Kars’tır. Türkiye’de Kürt İdris lakaplı ünlü mafya önderinin oğludur. Ayrıca Şafak Özbir adında bir kız kardeşi bulunmaktadır. Eğitim yaşamına İstanbul’da başlayan Ali Özbir üniversite eğitimini bitirdiktan sonra iş yaşamına atıldı.  Turizm, otel ve eğlence sektörü, müzik şirketi bulunan Ali Özbir 2 Temmuz 2010 senesinde kendi doğum gününde Esra Erol ile evlendi. Bu evliliğinden 2011 senesinde İdris Ali ve 2015 senesinde da Ömer Erol adında 2 erkek çocuğu dünyaya gözlerini açtı.

Esra Erol Ali Özbir

İşadamı Ali Özbir babası Kürt İdris 1950’li senelerda İstanbul’a geldiğinde Türkçe bilmediği için Kürt İdris lakabını alır. İstanbul Aksaray’da komilik yaptığı senelerda bir arkadaşını bıçaklayarak Bursa cezaevine girer. Cezaevi senelerı sırasında 2 çocuk istismarcısını öldürerek adını açıklamar. 1958 İmralı cezaevine sevk edilen Kürt İdris 1962 senesinde tahliye olur ve İstanbul Beyoğlu’nda yeni ve çok konuşulacak yaşamını başlatır.

Ali Özbir babası Kürt İdris 10 kez idam cezası riskiyle karşılaşır. Adaletli, mert bir kişilik olarak tasvir edilen Kürt İdris 2002 senesinde akciğer kanseri sebebiyle yaşamını yitirmiştir.  

Kürt İdris kimdir
Kürt İdris

Ali Özbir babası Kürt İdris’in oğlu olmak sorusuna karşın 2019 senesinde vermiş olduğu bir röportajda şu sözlere yer vermiştir.

“Bunun avantajları kadar dezavantajlarını da yaşadık. Okuyup kurtardım kendimi. Yararlarını iş yaşamında çok gördük. Her girdiğimiz kapı açıldı. Yeniden dünyaya gelseydim yine böyle bir babanın evladı olmak isterdim. Bunun bunun yanında sıkıntılarımız da oldu. Adam öldürüyorlar, bir kapıdan girip bir kapıdan çıkıyorlar.”

“Yeğenlerimiz var, babamın adını çok kötüye kullanıyorlar. Bundan hastalık duyuyoruz. Yeğeni bunları yapıyorsa, amcası neler yapıyordur, diye düşünüyorlar.”

“Babamın Kürt İdris lakabı, 1955-60’lara dayanır. Bırakın PKK’yı, Kürt kelimesini kullanmanın bile yasak olduğu bir zamanda babam böyle bir şeyle mücadele etti. Kürt olmak suç değildi. 12 Eylül’den sonra Kenan Evren en büyük zararı babama vermiştir. Bizim elimizden, Trabya’nın üzeri hep babamındı. Elimizden uçaklarımızı, paramızı servetimizi, her şeyimizi aldı. Ermeni vatandaşları da var çok zengin. Onları da mı yargılayacaklar? Son nefesini verene kadar da Kürtlüğüyle övündü babam.“

Ali Özbir eşi Esra Erol ve çocukları ile mutlu ve başarılı bir kariyer ile yaşamını İstanbul’da sürdürmeye sürdürmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.