Ali Kınık Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

29.10.2021
122
Ali Kınık Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Ali Kınık Kimdir? Biyografisi, bölümünde Ali Kınık Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Ali Kınık Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Ali Kınık Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Ali Kınık

Ali Kınık, 1974, Malatya / Akçadağ doğumludur. Elazığ Fırat Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Şair, yazar, müzisyen ve fikir adamı.

Ali Kınık, yazıları ve şiirleri, değişik gazete ve dergilerde yayımlandı.

Eserleri ile sevenlerinin gönlünde değişik bir yer edinen sanatçının şarkıları ve şiirleri başka sanatçılar aracılığıyla da albümlerinde seslendirildi.

1996 senesinde, Kültür Müzik şifrketindan çıkardığı “Beni Öldü Say” adlı albümle müzik piyasasında bulunan sanatçı 2003 senesinde Şölen Kaset’ten “Bu Şarkı” adlı albümü ile dikkatleri üzerine çekti. Sanatçı, 2005 senesinde Zeybek Yapım’dan “Bir Millet Uyanıyor” , 2006’da Mono Müzik’ten Duvar Yazısı albümü ve son kez da Ateş Müzik şifrketindan “İsyan Şarkıları” albümünü çıkardı.

Ali Kınık gerek kendi kişiliğini, gerekse albümlerinin içeriğini şu kelimeleri ile ifade ediyor: “Zulme, haksızlığa, Türk düşmanlığına, din düşmanlığına, ahlaksızlığa karşı bir başkaldırıdır bu. Arkamda uyuşturucu baronlarının kirli ve kuvvetli parası yok. Etkili ve yetkili yerlerde amcam, dayım yok. Medya desteğim yok. İmanım var, cesaretim var ve kralına eğilmeyecek bir başım var… Yaptığın şeyin adını koy denirse; derim ki: Bir tek sazımla dünyaya meydan okuyorum…”

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.