Ali İhsan Yavuz kimdir, Ali İhsan Yavuz kaç yaşında?

05.11.2021
207
Ali İhsan Yavuz kimdir, Ali İhsan Yavuz kaç yaşında?

Ali İhsan Yavuz kimdir, biyografi bölümünde Ali İhsan Yavuz biyografi sayfası ile karşınızdayız. Ali İhsan Yavuz kaç yaşında?, Ali İhsan Yavuz memleketi neresi, Ali İhsan Yavuz facebook, Ali İhsan Yavuz nereli, Ali İhsan Yavuz instagram, Ali İhsan Yavuz ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Ali İhsan Yavuz kimdir? başlığımızın detayları..

Ali İhsan Yavuz Kimdir – Ali İhsan Yavuz Biyografi

 1969’da Trabzon Yomra’da dünyaya gözlerini açan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Sakarya Barosuna bağlı olarak 10 yıl kadar serbest avukatlık yaptı.

Sakarya Merkez İlçe Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı, 7 yıl kadar Sakarya Merkez İlçe Başkanlığı, 2 yıl kadar Sakarya Adapazarı Kurucu İlçe Başkanlığı ve 1 yıl Sakarya İl Başkan Yardımcılığı (Siyasi ve Hukuki İşler Birimi) olmak üzere 10 yıl kadar teşkilatlarda görev aldı.

24. 25. 26 ve 27. zamanda Sakarya Milletvekili seçildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Adalet Komisyonu kullanıcı hesabı, İnsan Haklarını İnceleme Komisyon kullanıcı hesabı, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Sözcülüğü görevlerinde bulundu. Ayrıca Genel Merkez Seçim İşleri Başkanlığında 7 yıl Başkan Yardımcılığı, Eylül 2017’den Ağustos 2018 tarihine kadar AK Parti Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevini üstlendi.

6. Olağan Kongrenin sonrasında Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına getirilen Yavuz, evli ve 4 çocuk babasıdır.

.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.