Ali Ersan Duru kimdir? kimdir, nereli, kaç yaşında?

15.01.2022
95
Ali Ersan Duru kimdir? kimdir, nereli, kaç yaşında?

Ali Ersan Duru kimdir? Kimdir, biyografi sitemizde Ali Ersan Duru kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Ali Ersan Duru kimdir? kaç yaşında?, Ali Ersan Duru kimdir? memleketi neresi, Ali Ersan Duru kimdir? evi nerede, Ali Ersan Duru kimdir? nereli, Ali Ersan Duru kimdir? instagram, Ali Ersan Duru kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Ali Ersan Duru kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Ali Ersan Duru
Doğum tarihi: 19/09/1984 (35 yaşında)
Doğum yeri: Ankara
Boyu: 1.90 cm
Kilo: 78 kg
Burcu:  Başak
Eğitim durumu: Üniversite
Medeni hali: Bekar
Meslek:  Oyuncu, tiyatrocu
İnstagram hesabı için tıklayın.

Ali Ersan Duru nereli? Kaç yaşında?

Ali Ersan Duru kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu?  Ali Ersan Duru sevgilisi ve eşi, yer aldığı diziler, ile ilgili araştırılanler, yaşamı ve biyografisi kim kimdir bölümümüzde tüm ayrıntı kısmı ile birlikte sizlerle olacak.

Ali Ersan Duru yaşamı ve biyografisi

Ali Ersan Duru Türk dizi, sinema ve reklam oyuncusudur. Oynadığı diziler ve filmlerle tanınmaktadır. 

Ali Ersan Duru kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu

Yetenekli ve tecrübeli oyuncu Ali Ersan Duru 19 Eylül 1984 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Çocukluk senelerı Ankara’da geçti. Ayrıca 4 abisi bulunmaktadır. Anne kökeni Karadeniz ve baba kökeni Ankaralıdır.   Eğitim yaşamına başkent Ankara’da başlayan oyuncu, üniversite senelerında Ankara’dan ayrıldı. Lakin çok uzağa gitmedi. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Maliye Bölümünü kazandı ve bu alandan mezun oldu.

Pilot olma hayalleri İstanbul’a adım atması ile 2008 senesinde oyunculuk eğitimi alması ile bambaşka bir boyut kazandı. Dialog Anlatım ilk durağı oldu. İkinci durağı Şahika Tekand Stüdyo ekibi oldu. Bu yolculuk sonrasında çeşitli reklam ve dizi filmleri ile sürdü.  Ali Ersan Duru medya ve oyunculuk kariyerine tiyatrocu olarak başladı. Televizyon dizilerinde de ilk kez 2010 senesinde “Lale Devri” dizisi ile merhaba dedi. Bu süreci ardından bir çok dizi film takip etti. Türk ve dünya sinemasının bilinen şahsiyetlerini idol olarak aldı. Bunlardan birkaç isim ise şöyle; Christian Bale, Leonardo DiCaprio yönetmenlerden ise Martin Scorsese, Quentin Tarantino ve Tim Burton. Pilot olma hayalleri ile büyüyen çocukluk onu kameraların tam merkezine oturttu. Ekrana öyle yakıştı ki, bu durumu tecrübeli oyunculuğu ile taçlandırdı.

2019 senesinde Diriliş dizisinde Beybolat rolü ile İlbilge Hatun’un abisini canlandırarak tarihi ve dönem filmleri içinde yerini alan oyuncular içinde oldu.  Her yaştan genç takipçiye sahip olan yakışıklı oyuncu son 10 senedir televizyon ekranlarında oyunculuğu ile göz dolduruyor. Ali Ersan Duru oyunculuğu ile bazı kesimler aracılığıyla Kutsi’ye benzetilmektedir.

2019 senesinde “Sen Anlat Karadeniz” dizisinde rol alan isimler içinde oldu. 2020 senesinde “Sen Çal Kapımı” dizisinde “Efe Akman” rolüne hayat verdi.

Dizi ve çalışmalarını ilerleten Ali Ersan Duru bekar ve sevgilisi yoktur.  Ali Ersan Duru filmleri, yer aldığı diziler ve reklam filmleri ile de hayli gözde bir isim. Oynadığı reklam filmleri içinde Biscolata reklamı bulunmaktadır.

Ali Ersan Duru dizi ve filmleri

Ali Ersan Duru yer aldığı diziler ve oynadığı film projeleri ve yeni dizisi güncel olarak aşağıda listelenmiştir.

 • 2020 – Sen Çal Kapımı (Efe Akman)
 • 2019 – Sen Anlat Karadeniz
 • 2019 – Diriliş Ertuğrul (Beybolat)
 • 2018 – Kalbimin Sultani
 • 2016 – Şahane Damat
 • 2015 – Aşk Zamanı (Fikret)
 • 2013 – 2014 – Bugünün Saraylısı
 • 2013 – Yağmurdan Kaçarken (Korkmaz)
 • 2013 – Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda
 • 2012 – Çanakkale 1915 (Mehmet Ali)
 • 2011 – 2012 – Hayat Devam Ediyor
 • 2011 – Başrolde Aşk (Emre)
 • 2010 – Lale Devri
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.