Ali Ece kimdir? kimdir, nereli, kaç yaşında?

15.01.2022
141
Ali Ece kimdir? kimdir, nereli, kaç yaşında?

Ali Ece kimdir? Kimdir, biyografi sitemizde Ali Ece kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Ali Ece kimdir? kaç yaşında?, Ali Ece kimdir? memleketi neresi, Ali Ece kimdir? evi nerede, Ali Ece kimdir? nereli, Ali Ece kimdir? instagram, Ali Ece kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Ali Ece kimdir? Biyografi

Ali Ece nereli? Kaç yaşında?

Ali Ece kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu? Ali Ece bandanasız, beresiz, saç, yazıları, hangi takımlı, hangi kanalda? Ali Ece evli mi, eşi kim, çocuğu var mı? Ali Ece ile ilgili araştırılanler, kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Ali Ece yaşamı ve biyografisi

Ali Ece Türk Müzisyen ve Yazar. Ayak Oyunlarından Akıl Oyunlarına Futbol adlı kitabın yazarı ve Azize’ye 12 Ağıt, Ayın En Güzel Hali romanlarının yazarı olarak tanınmaktadır.

Ali Ece kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu

Ali Ece 20 Ocak 1977 yılıda İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Çocukluk senelerında futbol ile ilgilendi. Saint Joseph Lisesi’ni bitirdiktan sonra üniversite eğitim hayatına Galatasaray Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümünde sürdürdü. Ardından Galatasaray Üniveritesi’nde Yüksek Lisans yaptı.

Ali Ece beresiz

Çocuk yaşlarda hayalinde futbolcu olmak istedi.Fenerbahçe, Efes pilsen ve Beşiktaş basketbol takımlarında oynadı. Bir dönem Yapı Kredi Yayınları’nda editör olarak çalıştı. Bunun bunun yanında “Cogito”, “Four Four Two”, “Sanat Dünyamız”, “F dergi” gibi yayınlarda görev aldı.  Galatasaray Üniversitesi, Yıldırım Bosna ve Topkapıspor takımlarında fotbol oynama tecrübeleri oldu. Aynı zamanda çeşitli müzik grupları kurdu. Org, bas ve gitar çalman Ali Ece mesleki kariyerinde “SKY Türk-Total Futbol” Lig TV, TRT Spor, NTV Spor ve Hürriyet Gazetesi’nde görev aldı. Ali Ece yakın günlerde Fanatik Gazetesi’nde yazılar kaleme almakta ve solo çalışmalarını sürdürmektedir. Evli olan Ali Ece eşi Senem Ece’dir. Ali Ece boyu 1.80 cm kilosu 90 kg burcu Oğlak.

Ali Ece kitapları

  • 2016 Ayak Oyunlarından Akıl Oyunlarına Futbol
  • 2006 12 Azize’ye 12 Ağıt
  • 2004 Ayın En Güzel Hali
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.