Ali Burak Ceylan kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
110
Ali Burak Ceylan kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Ali Burak Ceylan kimdir?, biyografi sitemizde Ali Burak Ceylan kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Ali Burak Ceylan kimdir? kaç yaşında?, Ali Burak Ceylan kimdir? memleketi neresi, Ali Burak Ceylan kimdir? evi nerede, Ali Burak Ceylan kimdir? nereli, Ali Burak Ceylan kimdir? instagram, Ali Burak Ceylan kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Ali Burak Ceylan kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Ali Burak Ceylan
Doğum tarihi: 26 Mayıs 1991
Doğum yeri: İstanbul
Boy: 1.80 cm
Kilo: 75 kg
Burcu: İkizler
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Oyuncu
İnstagram hesabı için tıklayın

Ali Burak Ceylan nereli? Kaç yaşında?

Ali Burak Ceylan boyu, nereli, sevgilisi, dizileri, yaş, boy kilo, abisi, wikipedia biyografi, dizileri, filmleri, yeni dizisi? Kısa olarak yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Ali Burak Ceylan yaşamı ve biyografisi

Ali Burak Ceylan Türk dizi ve sinema oyuncusudur. 2014 senesinde başladığı oyunculuk kariyerinde en büyük çıkışını 2015 senesinde Kara Sevda dizisinde Tufan Kaner rolü ile yaptı ve hem Türkiye’de hem de Ortadoğu ülkelerinde tanındı.

Ali Burak Ceylan boyu, nereli, sevgilisi, dizileri, yaş, boy kilo, abisi

Ali Burak Ceylan 26 Mayıs 1991 senesinde 3 çocuklu bir ailede İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Ali Burak Ceylan abisi ve ablası bulunmaktadır. Esasen Trabzon’ludur. Henüz 14 yaşındayken Demirspor’da güreşçi olarak yer aldı. Lakin sakatlığı sebebiyle güreş sporunu bıraktı.Liseyi bitirdiktan sonra Üniversite eğitim hayatına Kocaeli Üniversitesi At Biniciliği ve Antrenörlüğü Bölümü’nde sürdü. Oyunculuk kariyerine başlamadan önce “Osman Yağmurdereli Sanat Akademisi’nde” oyunculuk eğitimi aldı.

Oyunculuk kariyerine ilk kez 2014 senesinde Diriliş Ertuğrul dizisinde adım attı. En büyük çıkışını 2015 senesinde “Kara Sevda” dizisinde “Tufan Kaner” rolü ile yaptı. 2017 senesinde “Kalp Atışı” dizisinde “Oğuz Dağçakrak” rolünü canlandırdı. Yetim çocuklar ve yaşlılar için sosyal sorumluluk projeleri üretmek isteyen Ali Burak Ceylan mesleği ile ilgi televizyonda program da hazırlayıp sundu.

Ali Burak Ceylan, Beyrut’ta tertip edilen Crystal Award 2019 ödül merasiminde, Doğu dünyasının En İyi Genç Oyuncusu Ödülü’ne layık görüldü. 2019 senesinde ilk kez beyazperde de 2 ayrı sinema filminde rol aldı. “Bana Bir Aşk Şarkısı Söyle” ve “Bekarlığa Feda” filmlerinde rol alan Ali Burak Ceylan bekar olup şimdilerde dizi, sinema ve kısa film projelerinde oynamaya sürdürmektedir.

Ali Burak Ceylan dizileri ve filmleri

Ali Burak Ceylan hangi dizilerde oynadı? Oynadığı diziler, filmleri aşağıda güncel olarak listelenmektedir.

  • 2019 Bana Bir Aşk Şarkısı Söyle Sinema Filmi
  • 2019 Bekarlığa Feda (Mete) Sinema Filmi
  • 2018 Külahta Erimiş Dolunay TV Dizisi
  • 2018 Kalp Atışı (Oğuz Dağçakrak) TV Dizisi
  • 2018 When The Fire Goes Down Kısa Film
  • 2017 Reis Sinema Filmi
  • 2015 Kara Sevda (Tufan Kaner) TV Dizisi
  • 2014 Diriliş Ertuğrul TV Dizisi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.