Ali Boğa kimdir, Ali Boğa kaç yaşında?

05.11.2021
56
Ali Boğa kimdir, Ali Boğa kaç yaşında?

Ali Boğa kimdir, biyografi bölümünde Ali Boğa biyografi sayfası ile karşınızdayız. Ali Boğa kaç yaşında?, Ali Boğa memleketi neresi, Ali Boğa facebook, Ali Boğa nereli, Ali Boğa instagram, Ali Boğa ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Ali Boğa kimdir? başlığımızın detayları..

Ali Boğa Kimdir – Ali Boğa Biyografi

AKP Muğla milletvekili Ali Boğa, 1949 senesinde Muğla İli, Fethiye İlçesi, Karaçulha Köyünde dünyaya geldi.  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset ve İdare Bölümünü bitirdi.

1977’de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik ve Uygulama Genel Müdürlüğü’nde uzman yardımcısı olarak vazifeye başladı. 1980 Yılında Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı’na geçti. 1987’de DPT ‘İhracat Proje Değerlendirme Grup Başkanlığı’na getirildi. 1992 senesinde Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığına geçerek ‘İhracat Proje Değerlendirme Daire Başkanı’ oldu. 1995 senesinde ise Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracat Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. 1997-2000 senelerı içinde Avustralya Melbourne Ticaret Ataşeliği görevinde bulundu. 2003-2009 senelerı içinde Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracat Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. 2009-2011 senelerı içinde Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı olarak görev yaptı.

 2011 genel seçimlerinde Ak Parti’den 24. Dönem Muğla milletvekili seçildi. Partisinde Ekonomi İşleri başkan yardımcısı olarak görev yaptı.

Ali Boğa halen Ankara Bilge Üniversitesi Mütevelli Heyeti kullanıcı hesabı ve MEÇEV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Konusunda yayınlamış muhtelif kitapları ve çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

İyi düzeyde İngilizce bilen Ali Boğa evli ve 3 çocuk babasıdır.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.