Ali Bayramoğlu Kimdir? Biyografi Sayfası

29.10.2021
396
Ali Bayramoğlu Kimdir? Biyografi Sayfası

Ali Bayramoğlu Kimdir? Biyografi, bölümünde Ali Bayramoğlu Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Ali Bayramoğlu Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Ali Bayramoğlu Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Ali Bayramoğlu

Ali Bayramoğlu, 1956 senesinde Gelibolu’da dünyaya geldi. Babası trakyalı bir doktor olan Ali Bayramoğlu, 5 yaşındayken babasının tayini ile İskenderun’a taşındılar.

İlköğrenimini burada bitirdiktan sonra,  1973 senesinde Fransa’da Grenoble kentinde bulunan Grenoble Siyasal Bilimler Enstitüsü’nde lisans eğitimi yapmaya gitti 1979 senesinde mezun olarak Türkiye’ye döndü.

İsviçre’nin Cenevre şehrinde yabancı dil eğitimi alan Ali Bayramoğlu, 1982 senesinde İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde yüksek lisans yaptı. 1985 senesinde İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde doktorasını bitirdi.

Ali Bayramoğlu, 1981-1999 senelerı içinde Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde öğretim kullanıcı hesabı görevinde bulundu. O senelerda ek iş olarak İktisadi Kalkınma Vakfı için, profesyonel çeviri yaptı, Saint Benoit Lisesi’nde bir ay Fransızca ders verdi, Tempo dergisinde yazı yazmaya başladı. Böylelikle gazeteci oldu. 1999 yılı sonu itibariyle devlet memuriyetinden ayrıldı.

Ali Bayramoğlu, Yeni Yüzyıl, Star, Yeni Binyıl ve Sabah gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Halen Yeni Şafak gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Ali Bayramoğlu, köşe yazılarında Kürt sorununun barışçıl yollarla çözümünden yana olduğunu altını çizerek, İmralı süreci’ne destek verdiğini açıklamıştı.

2013 senesinde barış süreci kapsamı içinde hükümet aracılığıyla oluşturulan Akil insanlar listesine Marmara Bölgesinden seçildi.

Ali Bayramoğlu Kitapları 

2001 28 Şubat/ Bir Müdahalenin Güncesi
2001 Türkiye’de İslami Hareket Sosyolojik Bir Bakış 1994-2000
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.