Ali Başak Karatay kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
1.318
Ali Başak Karatay kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Ali Başak Karatay kimdir?, biyografi sitemizde Ali Başak Karatay kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Ali Başak Karatay kimdir? kaç yaşında?, Ali Başak Karatay kimdir? memleketi neresi, Ali Başak Karatay kimdir? evi nerede, Ali Başak Karatay kimdir? nereli, Ali Başak Karatay kimdir? instagram, Ali Başak Karatay kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Ali Başak Karatay kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Ali Başak Karatay
Doğum tarihi: 1974
Doğum yeri: İstanbul
Boy: Bilinmiyor
Kilo: Bilinmiyor
Burcu: Bilinmiyor
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Evli (Canan Karatay ile)
Meslek: Akademisyen
İnstagram hesabı için tıklayın

Ali Başak Karatay nereli? Kaç yaşında?

Ali Başak Karatay kimdir, yaşı, ne iş yapar? Ali Başak Karatay Vasfiye Efendigil kim? Canan Karatay’ın eşi nereli? Canan Karatay eşi ve çocuğu kim? Canan Karatay’ın oğlu Mehmet Karatay ile ilgili bilgiler. Mehmet Rahmi Karatay mesleği nedir? Ne iş yapıyor? Kısa olarak Ali Başak Karatay yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Ali Başak Karatay yaşamı ve biyografisi

Ali Başak Karatay Türk Akademisyen. Türkiye ve dünyanın yakında zamandan tanıdığı Canan Karatay’ın eşidir. 1979 senesinde gerçekleştirdikleri evlilik sonrasında oğlu Mehmet Rahmi Karatay dünyaya gelmiştir.

Ali Başak Karatay 1947 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. İstanbul’da başlayan eğitim kariyerini liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitim hayatına 1999 senesinde New York’un Syracuse şehrinde özel bir araştırma üniversitesi olan Syracuse Üniversitesi’nde bitirdi.

Mesleğine Akademisyen olarak ilerleten Ali Başak Karatay 1979 senesinde yaşamını İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü kurucusu bunun yanı sıra Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay ile birleştirdi. Canan Karatay o senelerda 35 yaşındadır.

Bu evliliklerinden eşi Canan Karatay 40 yaşına girdikten sonra doğum yapması ile Mehmet Rahmi Karatay dünyaya gelmiştir.  Ali Başak Karatay şimdilerde akademik çalışmalarını sürdürmekte ve eşi Canan Karatay ile seyahat etmektedir.

1999 senesinde yaşanan Gölcük depreminde gönüllü olarak çalışan Canan Karatay, eşi Ali Başak Karatay ve oğlu Mehmet Rahmi Karatay ile birlikte çalışmışlarıdır. Ali Başak Karatay bunun yanı sıra canlı yayında eşi Canan Karatay’ın kendisine ilan-ı aşk etmesiyle de gündeme gelmiştir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.