Ali Al Suleiman kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
165
Ali Al Suleiman kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Ali Al Suleiman kimdir?, biyografi sitemizde Ali Al Suleiman kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Ali Al Suleiman kimdir? kaç yaşında?, Ali Al Suleiman kimdir? memleketi neresi, Ali Al Suleiman kimdir? evi nerede, Ali Al Suleiman kimdir? nereli, Ali Al Suleiman kimdir? instagram, Ali Al Suleiman kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Ali Al Suleiman kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Ali Al Suleiman
Doğum tarihi: 1996
Doğum yeri: İstanbul
Boy: Bilinmiyor
Kilo: Bilinmiyor
Burcu: Bilinmiyor
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek:  Çevirmen, Gazeteci
İnstagram hesabı için tıklayın

Ali Al Suleiman nereli? Kaç yaşında?

Ali Al Suleiman kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu? Ali Al Suleiman sevgilisi, evli mi, dizileri, çeviri yaptığı filmler, yer aldığı diziler, ile ilgili araştırılanler, kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Ali Al Suleiman yaşamı ve biyografisi

Ali Al Suleiman Suriyeli Arap kökenli Türk çevirmen, yazar ve gazetecidir. Türkiye’de dizi ve film sektörünce yaptığı çeviriler ile tanınmaya başladı.

Ali Al Suleiman yaşı

Ali Al Suleiman yahut diğer adı ile Ali Mahmutoğlu 1996 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı.  Eğitim yaşamına Suriye Şam’da başladı. Liseden mezun olduktan sonra Şam Üniversitesi’nde eğitimini sürdürdü. Ardından İstanbul Üniversitesi Türk Edebiyatı Bölümünde Türkçe eğitim hayatına sürdü.

Ali Al Suleiman mesleki kariyerine çevirmen olarak başladı. Türkiye Lübnan Büyükelçiliği’nde çevirmen bunun yanında birden fazla internet haber sitelilerinde haber editörü ve köşe yazarı olarak görev aldı. Dizi film sektöründe Kurtlar Vadisi Filistin, Payitaht Abdulhamid, Kurtlar Vadisi Pusu gibi daha birden fazla yerli Türk dizi ve filmlerin Arap dünyası ile tanışmasına ve Noor Play adlı Arap dijital televizyonunda yayına girmesinı sağlamaktadır.

Başarılı çevirmen ve gazeteci Ali Al Suleiman şimdilerde Türk Arap sanatçıların bir arada bulunacağı güncel projeler üzerine çalışmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.