Akın Akınözü kimdir?, nereli, kaç yaşında?

18.01.2022
219
Akın Akınözü kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Akın Akınözü kimdir?, biyografi sitemizde Akın Akınözü kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Akın Akınözü kimdir? kaç yaşında?, Akın Akınözü kimdir? memleketi neresi, Akın Akınözü kimdir? evi nerede, Akın Akınözü kimdir? nereli, Akın Akınözü kimdir? instagram, Akın Akınözü kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Akın Akınözü kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Süreyya Akın Akınözü
Doğum tarihi: 01/01/1990 (29 yaşında)
Doğum yeri:  Ankara
Boyu: 1.80 cm 
Kilo: 75 kg
Burcu: Oğlak
Eğitim durumu: Üniversite, Lisans
Medeni hali: Bekar
Meslek: Oyuncu
İnstagram hesabı için tıklayın.

Akın Akınözü kimdir? Esasen nereli? Kaç yaşında?

Ankara’dan Los Angeles’a uzanan başarılı bir oyunculuk hikayesi. Yakışıklı oyuncu Akın Akınözü yaşamı ve biyografisine ilişkin bilgileri kim kimdir bölümümüzde siz değerli okurlarımız için bir araya getiriyoruz. Medya ve oyunculuk kariyerine sinema ile başlayan kabiliyetli oyuncu zaman içinde bir hayli önemli evrim geçirdi. Canlandırdığı karakterler adeta ilham kaynağı oldu ve başarı grafiğini gün geçtikçe yükseltti. İşte Akın Akınözü özgeçmişi ile ilgili diğer detaylar.

Akın Akınözü yaşamı ve biyografisi

Türk sinema ve dizi oyuncusu Akın Akınözü 1 Ocak 1990 senesinde Ankara’da dünyaya gözlerini açtı. Esasen memleketi Ankara’dır. Akın Akınözü annesi ekran severlerinde çok yakında zamandan tanıdığı bir isim usta oyuncu Özlem Akınözü‘dür. Genç ve de yakışıklı oyuncu eğtim yaşamına ve öğrenimine Ankara’da başladı. TED Ankara Koleji Matematik Fen Bölümünü bitirdi. Ardından Los Angeles General Studies, UC Berkeley Applied Math alanında oyunculuk eğitimi aldı. Aynı zamanda Türkiye’de CRAFT Oyunculuk Atölyesi’nde de oyunculuk eğitimi aldı. Oyunculuk kariyerine beyazperde de etkili olan karizmatik oyuncu 2014 senesinde “Azrail” isimli sinema filmi ile sinemaseverlere merhaba dedi. Bu süreci çeşitli diziler ve dönem filmleri takip etti. Akın Akınözü şimdilerde Gökçe Altan Ajans çatısı altında oyunculuk çalışmalarına sürdürmektedir. 2014 senesinde çıkmış olduğu kariyer yolculuğuna şimdilerde başrol oyuncusu olarak sürdürmektedir. Akın Akınözü 2019 senesinde Bedelli Askerlikten faydalanarak vatani görevini yerine getirmiştir. Dizi ve sinema çalışmalarını şimdilerde sürdürmektedir.

Akın Akınözü sevgilisi               

Başarılı oyuncu ile ilgili en fazla araştırılan konuların başında sevgilisi olup olmadığı. Oyunuc Akın Akınözü’nün sevgilisi Sandra Pesmacial. İkilinin ilişkileri uzun süredir sürdüği bilinmektedir. Lakin Akınözü’nün sevgilisi Sandra Pesmacial ile ilgili geniş bir şekilde bir bilgi yoktur.

Akın Akınözü filmleri

Akın Akınözü’nün yer aldığı diziler ve filmler aşağıda
sıralanmıştır.

  • 2019 – Hercai (Miran Aslanbey) (TV Dizisi)
  • 2017-2018 – Aslan Ailem (Murat) (TV Dizisi)
  • 2017 – Payitaht Abdülhamid (Ömer) (TV Dizisi)
  • 2016 – Arkadaşlar İyidir (Yunus) (TV Dizisi)
  • 2015 – Muhteşem Yüzyıl: Kösem (İvan / Ali) (TV Dizisi)
  • 2014 – Azrail (Sinema Filmi)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.