Akif Beki Kimdir? Biyografi Sayfası

28.10.2021
137
Akif Beki Kimdir? Biyografi Sayfası

Akif Beki Kimdir? Biyografi, bölümünde Akif Beki Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Akif Beki Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Akif Beki Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Akif Beki

Akif Beki, 2 Temmuz 1971 senesinde Bingöl’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Arap Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı’nda yaptı. Üniversiteye başladığında gazetecilik mesleğine de adım atmıştı. 1990 senesinde mesleğe muhabir olarak başladı.

Akif Beki; Zaman gazetesi, Haftalık İzlenim, Flash TV’de ve Yeni Şafak, Yeni Yüzyıl ve Turkish Daily News gazetelerinde çalıştı. 1998 senesinde Kanal 7 TV Washington Temsilciligi’ne atandı. 2001’de Türkiye’ye bu kez Ankara Temsilcisi olarak geri çağrıldı.

Akif Beki, Yeni Yüzyıl gazetesi için yazdığı dizi yazılardan, cemaat ve tarikat yapılarını inceleyen iki çalışması kitaplaştırılarak aynı gazete aracılığıyla 1995 senesinde okurlarına özendirme olarak verildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın zihin dünyasını konuşma dili üzerinden analiz eden üçüncü kitabı da 2003 senesinde Erdoğan’ın Harfleri adıyla yayımlanmıştır.

Akif Beki, evli ve bir çocuk babasıdır.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.