Ahmet Yaramış kimdir, Ahmet Yaramış kaç yaşında?

07.11.2021
129
Ahmet Yaramış kimdir, Ahmet Yaramış kaç yaşında?

Ahmet Yaramış kimdir, biyografi bölümünde Ahmet Yaramış biyografi sayfası ile karşınızdayız. Ahmet Yaramış kaç yaşında?, Ahmet Yaramış memleketi neresi, Ahmet Yaramış facebook, Ahmet Yaramış nereli, Ahmet Yaramış instagram, Ahmet Yaramış ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Ahmet Yaramış kimdir? başlığımızın detayları..

Ahmet Yaramış Kimdir – Ahmet Yaramış Biyografi

Türk Tarih Kurumu Başkanlığı’na Prof. Dr. Ahmet Yaramış atandı. Yaramış’ın Ensar Vakfı Afyon Yönetim Kurulu üyesi olduğu ve Ensar Vakfı’nın Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen 10 Mart 2018’teki olağan genel kurulunda üye olarak yönetim kuruluna girdiği bilgisine ulaşıldı.

1968 senesinde Çorum ili İskilip ilçesi Kayaağzı köyünde dünyaya geldi. İlkokul ve ortaokulu Amasya’nın Merzifon beldesinde, liseyi İskilip’te bitirdi.

 1990 senesinde Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu. 1991-1993 senelerı içinde Ankara’nın Gölbaşı beldesinde Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde tarih öğretmeni olarak çalıştı.

 1993 senesinde Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümüne araştırma görevlisi olarak atandı. Gazi Üniversitesi (1993) ve ABD Connecticut Üniversitesi’nde (1996) yüksek lisans eğitimini bitirdi.

 2002 senesinde “II. Mahmut Döneminde Asakir-i Mansure-i Muhammediye, 1826-1839” başlıklı teziyle Ankara Üniversitesi’nde doktor unvanı aldı.  2002 senesinde yardımcı doçent, 2008 senesinde doçent, 2014 senesinde profesör oldu.

 Afyon Kocatepe Üniversitesinde bölüm başkanlığı, yüksekokul ve enstitü müdürlükleri ile dekanlık görevlerinde bulundu. 20 Nisan 2020 tarihinde Türk Tarih Kurumu Başkanı olarak görevine başladı.

 Osmanlı askerî ve sosyal tarihi ile eğitim tarihi konularında çok sayıda makalesi, kitap bölümü ve kitabı bulunan Yaramış, evli ve 4 çocuk babasıdır.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.