Ahmet Kural Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

19.01.2022
537
Ahmet Kural Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Ahmet Kural Kimdir?, biyografi sitemizde Ahmet Kural Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Ahmet Kural Kimdir? kaç yaşında?, Ahmet Kural Kimdir? memleketi neresi, Ahmet Kural Kimdir? evi nerede, Ahmet Kural Kimdir? nereli, Ahmet Kural Kimdir? instagram, Ahmet Kural Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Ahmet Kural Kimdir? Biyografi

Ahmet Kural Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Biyografisi

Ahmet Kural doğum tarih 10 Kasım 1982 ve bugün 36 yaşında. 1.75 cm boyunda olan oyuncu 73 kilo burcu Akrep ve bekardır.  1982 senesinde Kütahya’da dünyaya gözlerini açan Ahmet Kural  memleketi aslen Ankara’dır. Babasının emniyet elemanı olması nedeni ile Kütahya’da dünyaya gelmiştir.

Eğitim ve öğrenim yaşamına Kütahya’da başladı. Annesi Sema Kural, babası Mesut Kural ve  kız kardeşi Pınar Kural Çelebioğlu’dur.

Lisede okuduğu senelerda Pınar Kural’ın konservatur okuması ile oyuncu olmaya karar verdi. Lise eğitiminin sonrasında Konya Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema Bölümünü kazanır ve bu bölümden mezun olur.  Eğitim yaşamını ardından Bilkent Üniversitesi mastırı ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi alarak sürdürmüştür.

Selçuk Aydemir yönetmenliğinde çekilen Çalgı Çengi sinema filminin Cem Yılmaz aracılığıyla desteklenmesi ile tanındı. Daha sonra kariyerinde çok bir hayli önemli yükseliş yakalayan oyuncu

İşler Güçler, Kardeş Payı, Düğün Dernek Sinema filmleri ile büyük bir takipçiye sahip oldu.  “Fikrimin İnce Gülü, Evimin Erkeği, Gazi, Kahramanlar, Bir Bulut Olsam, Ramazan Güzeldir, Çalgı Çengi, Memleket Meselesi, Elde Var Hayat, Üsküdara Giderken, Behzat Ç, İşler Güçler, Düğün Dernek, Kardeş Payı, Oflu Hocanın Şifresi, Hayatımın Aşkı” olduğu projeleri oldu.

Sinema, televizyon dizilerindeki başarısı kadar magazin dünyasında da bir dönem listenin başından ayrılmadı.  Şarkıcı Sıla ile bir dönem birlikte oldu fakat bu ilişki sonlanmıştır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.