Ahmet Çakar Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

20.01.2022
497
Ahmet Çakar Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Ahmet Çakar Kimdir?, biyografi sitemizde Ahmet Çakar Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Ahmet Çakar Kimdir? kaç yaşında?, Ahmet Çakar Kimdir? memleketi neresi, Ahmet Çakar Kimdir? evi nerede, Ahmet Çakar Kimdir? nereli, Ahmet Çakar Kimdir? instagram, Ahmet Çakar Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Ahmet Çakar Kimdir? Biyografi

Ahmet Çakar Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Türk spor yorumcusu, yazar, doktor ve bunun yanı sıra hakem. Tüm bu özellikleri bir arada bulunduran usta isim asıl ve gerçek adı ile Ahmet Murat Çakar, 3 Ağustos 1962 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi.

Ahmet Çakar, 1980 senesinde İstanbul Erkek Lisesi‘nden mezun oldu.  Üniversiteyi İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nde bitirdi.1986 yılı onun mesleğine başlangıç senesiydi. Pratisyen hekim olarak olarak çalışmaya başladı.

Doktorluk mesleği ile birlikte birde hakemlik yapmaya başladı. Ahmet Çakar, hakemlik yaşam kariyeri boyunca yüzün üzerinde ülkeler arası maç ve derbi karşılaşması yöneten isim oldu.

Ahmet Çakar, Avrupa Şampiyonası’nda üst düzey maç yöneten 2 Türk hakemlerdendir. Bunun bunun yanında Şampiyonlar Liginde rol alan 3 Türk hakeminden biridir.

1997 yılına gelindiğinde hakemlik kariyerini bitirdi. Daha sonra televizyon ekranlarında yorumculuk ve yazarlığa başladı.

Ahmet Çakar, 25 Şubat 2004 senesinde doktorluk yaptığı sağlık ocağından çıkarken, vücuduna isabet eden 5 kurşunla vuruldu. Vurulma nedeni ve vuran bireyler belirlenemedi.

Ahmet Çakar şimdilerde Beyaz Tv ekranlarında Ertem Şener‘in sunuculuğunu üstüne aldığı “Beyaz Futbol” ve “Derin Futbol” programında Sinan Engin, Abdülkerim Durmaz ve Gökmen Özdenak ile birlikte yorumculuk yapmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.