Ahmet Çakar Kimdir Biyografisi ve Hayatı

30.09.2021
355
Ahmet Çakar Kimdir Biyografisi ve Hayatı

Ahmet Çakar Kimdir? Biyografisi ve Hayatı, biyografi bölümünde Ahmet Çakar Kimdir? Biyografisi ve Hayatı biyografisi ile sizlerleyiz. Ahmet Çakar Kimdir? Biyografisi ve Hayatı , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Ahmet Çakar Kimdir? Biyografisi ve Hayatı – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Ahmet Çakar Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Bir yandan ünlü bir hakem öte yandan futbol yorumcusu ve ünlü bir televizyon programcısı olarak bilinen Ahmet Çakar kimdir ve kariyerindeki başarılar nelerdir? Türk televizyonlarının alakayla takip edilen spor yorumcusu Ahmet Çakar nerelidir ve televizyonculuğa nasıl başlamıştır, evli midir, özel yaşamı nasıldır gibi bütün soruların yanıtlarını bu yazımız aracılığıyla öğrenebilirsiniz.


Ahmet Çakar Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

1962 yılı Çankırı doğumlu olan Ahmet Çakar, televizyonlar aracılığıyla bilinen futbol ve hakemlik kariyeri dışında aslen 1980 senesinde İstanbul Erkek Lisesi’ni bitirmiş ve ardından tıp fakültesinden mezun olmuştur. Baba mesleği olan doktorluğu sürdürmek maksadıyla İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdiktan sonra doktorluk görevine başlamış ve sonrasında futbol kariyeri ile devam ederek günümüze kadar televizyonculuk kariyerini de sürdürmüştür. Ahmet Çakar aslen Çankırılı olmasına rağmen yaşamının büyük bir bölümünü İstanbul’da geçirmiş ve bir çok değişik düzeyde futbol karşılaşması için yüzden fazla defa hakemlik görevi üstlenmiştir.

Bu karşılaşmalar içinde ülkeler arası maçlar, derbi maçları, Avrupa Şampiyonası üst düzey maçları ve Şampiyonlar Ligi maçları gibi bir çok örnek bulunmaktadır. Babası da kendisi gibi hem hekim hem de hakem olan Çakar, 19 yaşında babasından örnek alarak hakemliğe başlamış ve kariyerini iki yönde de sürdürmüştür. 24 yaşında başladığı pratisyen hekimlik kariyeri ile birlikte hakemlik kariyerini ilerleten Ahmet Çakar, bunun yanı sıra bir çok değişik gazetede köşe yazarlığı, radyo ve televizyonlar programlarında futbol ve spor yorumculuğu gibi görevler de almıştır.


Ahmet Çakar’ın Türkiye’de Tanınması

Televizyonlarda uzun yıllardır tanınan Ahmet Çakar kaç yaşındadır sorusu için 2018 yılı itibariyle 56 yaşında olduğu söylenebilir. 1997 yılına kadar hakemlik kariyerini sürdürdükten sonra televizyon, gazete ve radyo yayınlarında tanınmaya başlanmış ve spor yorumcusu olarak ilgi ile takip edilmiştir. Uzun seneler boyunca Telegol programında ve sonrasında ise farklı kanallarda spor programlarında yorumculuk görevi almıştır. Bu zamanlarda sivri çıkışları ve yaptığı eleştiriler sebebiyle değişik durumlar ile karşılaşmıştır.

Hatta 2004 senesinde bir alışveriş merkezinde silahlı saldırıya uğramış fakat sonrasında yine futbol yorumculuğuna devam etmiştir. Bilhassa çok uzun yıllar boyunca Beyaz TV kanalında süren spor programında Sinan Engin, Rasim Ozan Kütahyalı gibi ünlü isimlerle birlikte yapmış olduğu program aracılığıyla çok daha popüler bir isim haline gelmiştir. Bu program sırasında yaptığı açıklamalar, incelemeler ve ortaya koyduğu iddialar hem futbol dünyasında hem de televizyon dünyasında her zaman ilgi çekmiştir.

Spor kariyeri ile birlikte bunun yanı sıra Türk televizyonlarında farklı noktalarda da kariyeri bulunan Ahmet Çakar, yarışma sunuculuğu da yapmıştır. Bilhassa ATV’de yayına giren Ahmet Çakar’la Zor Karar müsabakasında gülünç ve enteresan tavırları ve FOX TV’de yayına giren Ahmet Çakar’la Şansa Bak müsabakasında sunuculuk yaparak ilgi çekmiştir. Özel olarak şimdilerde de tıp kariyerini ilerleten Çakar, bunun yanı sıra spor yazarlığı ve yorumculuğuna sürdürmektedir. Halen Sabah Gazetesinde spor yazarlığı, Radyo yorumculuğu ve Beyaz TV’de yorumculuk yapmaktadır.


Ahmet Çakar’ın Sanat Kariyeri ve Evlilik Hayatı

Futbol ve tıp kariyeri ile birlikte Tüm Türkiye’de tanınan Ahmet Çakar, bunun yanı sıra sinema filmlerinde de yer almıştır. 2009 senesinde No Ofsayt ve Kanal-İ-zasyon komedi filmlerinde ilgi çekici bir biçimde bazı rollerde bulunan Ahmet Çakar, sanatçı yönünü de görülmektedirmıştır. Spor, gazetecilik, radyo ve televizyonculuk gibi farklı meslekler ile ilgilenirken özel yaşamında düzeyli ve uzun süreli bir birlikteliği bulunan Ahmet Çakar evlidir. 1993 senesinde Arzu Çakar ile evlenmiş ve bu evlilik sonrasında Aslı ve Aylin adında iki kız çocuğu sahibi olmuştur.


 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.