Ahmet Aslan Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

20.01.2022
361
Ahmet Aslan Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Ahmet Aslan Kimdir?, biyografi sitemizde Ahmet Aslan Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Ahmet Aslan Kimdir? kaç yaşında?, Ahmet Aslan Kimdir? memleketi neresi, Ahmet Aslan Kimdir? evi nerede, Ahmet Aslan Kimdir? nereli, Ahmet Aslan Kimdir? instagram, Ahmet Aslan Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Ahmet Aslan Kimdir? Biyografi

Ahmet Aslan Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Biyografisi

Ahmet Aslan 1968 senesinde Hozat Tunceli’de dünyaya gözlerini açtı. Bugün 50 yaşında olan sanatçı Türkiye’de değil, yaşamını Almanya’da sürdürmektedir.

Eğitim yaşamına memleketi hatta köyü aux’ta başladı. Kısa bir süre sonra Lise eğitimi için Diyarbakır’a geldi. Liseyi Diyarbakır’da bitirdiktan sonra resime ilgi duymaya başladı.

Diyarbakır Resim Fakültesini kazandı fakat gönlünde müzik okumak vardı. Müzik eğitimi için bu kez İstanbul’un yolunu tuttu. Burada İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü’nü kazandı ve bitirdi. 2008 ile 2012 senelerı içinde da Dünya Müzik Akademisinde öğrenimine sürdü.

Özel yaşamında yaşamında isimlere konu olan bir aşkla gündeme gelemedi. Yüreğinin şarkılarını bestelere ve sözlere döktü. Ahmet Aslan, 177 cm boyunda olup halen bekardır.

Müzik kariyerine üniversiteden sonra başladı. Bugün 3 albümü bulunmaktadır. Ayrıca müzikleri bugün “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisinde bulunmaktadır.

Ahmet Aslan 1996 senesinde Türkiye’den ayrıldı.  Almanya’dya yerleşti. Sıra dışı müzik tarzı ve yorumları ile Ahmet Aslan Türkçe, Zazaca ve Kürtçe eserler seslendirerek tüm dünya çapında beğeni kazanan bir sanatçıdır.

Şarklılarında Anadolu’nun ezgileri, ünlü ozanların kelimeleri ile harmanlanarak Ahmet Aslan’ın eşsiz yorumu ile bütünlük kazanmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.