Agit Kabayel Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

19.01.2022
962
Agit Kabayel Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Agit Kabayel Kimdir?, biyografi sitemizde Agit Kabayel Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Agit Kabayel Kimdir? kaç yaşında?, Agit Kabayel Kimdir? memleketi neresi, Agit Kabayel Kimdir? evi nerede, Agit Kabayel Kimdir? nereli, Agit Kabayel Kimdir? instagram, Agit Kabayel Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Agit Kabayel Kimdir? Biyografi

Agit Kabayel Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Kısa olarak Biyografisi

Agit Kabayel  kimdir? Agit Kabayel aslen nerelidir? Kaç yaşında? Hayatı ve biyografisi haberimizin detayında.  Agit Kabayel alter ile kamuoyunda gündem oluşturmuştur.  Agit Kabayel boxrec kısaca Agit Kabayel kimdir gelin hep birlikte göz atalım.

Agit Kabayel yaşamına geçmeden önce önceden Agit Kabayel ile ilgili gündeme gelen bir suçlama bulunmaktaydı. Avrupa ağır sıklet boks şampiyonu Ağıt Kabayel, cinayete teşebbüs ve kundaklanma suçlamasıyla arandığı şeklinde haberlerle gündem olmuştu. Bu hususta Agit Kabayel avukatı resmi bir açıklama yapmıştı. Peki, Avrupa ağır sıklet boks şampiyonu Ağıt Kabayel kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? İşte,  Ağıt Kabayel biyografisi.

Agit Kabayel, 23 Eylül 1992 tarihinde Almanya Leverkusen’de dünyaya gözlerini açtı.  Agit Kabayel kickboks yapmadan önce ve halen gelişim çağındayken futbola meraklıdır. Agit Kabayel Spora karşı profesyonel başlangıcı 23 Haziran 2011 senesinde Wuppertal’da 18 yaşındayken yaptı. Ard arada kazanılan 9 zaferlerden sonra 22 Mart WBC Gbenga Oloukun karşı 2014 senesinde Türk Tekirdağ Akdeniz şampiyonluk maçının galibiyeti oldu. Aynı zamanda Shalva Jomardashvili ve Lawrence Tauasa karşı iki zaferden sonra yenilgisiz  olarak Christian Lewandowski’yi yendi ve böylece EBU’nun AB unvanını kazanmış oldu. Agit Kabayel boyu 191 cm dir. Ağıt Kabayel Esasen Kahramanmaraş’lıdır.

4 Şubat 2017 tarihinde Ağıt Kabayel, Magdeburg Belçika Herve Hubeaux’u yendi ve EBU ağır sıklet Avrupa şampiyonasını kazandı. Sadece 2015 senesinde, Türk kökenli Erkan Teper’in bir başka Alman boksörü Avrupa şampiyonluğunu kaybetti.

Agit Kabayel lise eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalarak bir dönem vasıfsız işçi olarak çalıştı. Agit Kabayel Kürt kökenli bir ailenin çocuğudur. Agit Kabayel’ın babası Almanya’da uzun bir süre metal kesici olarak çalıştı. Daha sonra birikimi ile bir restoran sahibi olmuştur.

Agit Kabayel Ödülleri

EBU Avrupa Ağır Siklet Şampiyonu

Agit Kabayel sosyal platform hesapları

Agit Kabayel facebook: https://www.facebook.com/agitkabayel92/

Agit kabayel instagram: https://www.instagram.com/agitkabayel/?hl=tr

Agit Kabayel twitter:

Agit Kabayel youtube:

Agit Kabayel Fotoğrafları

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.