Afşin Yurdakul kimdir, Afşin Yurdakul kaç yaşında?

07.11.2021
257
Afşin Yurdakul kimdir, Afşin Yurdakul kaç yaşında?

Afşin Yurdakul kimdir, biyografi bölümünde Afşin Yurdakul biyografi sayfası ile karşınızdayız. Afşin Yurdakul kaç yaşında?, Afşin Yurdakul memleketi neresi, Afşin Yurdakul facebook, Afşin Yurdakul nereli, Afşin Yurdakul instagram, Afşin Yurdakul ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Afşin Yurdakul kimdir? başlığımızın detayları..

Afşin Yurdakul Kimdir – Afşin Yurdakul Biyografi

1982 doğumlu Habertürk kanalının sunucusu Afşin Yurdakul, Columbia Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi Televizyonculuk ve Uluslararası Habercilik bölümünden mezun olarak bitirdi. Mezuniyetinin sonrasında CBS, Al Jazeera ve SkyNews kanallarında görev aldı. Bunun bunun yanında yabancı dergilerde İngilizce olarak çeşitli yazılar kaleme aldı.

Türkiye’de ilk kez NTV’de  görev alan Yurdakul, iki yıl sonra  Habertürk’e geçiş yaptı. 2013 senesinden bu yana Habertürk ekranlarında yer alıyor. İlk olarak “Eksen” programıyla karşımıza çıktı, burada kazandığı tecrübenin sonrasında ise “Nedir Ne Değildir” ve “Habertürk Manşet” programlarının sunuculuğunu yaparak değerini ispatlamış oldu.

2018 senesinde Gazetecilik Vakfı’nın ilk kez Türk gazeteciler için açmış olduğu Robert L. Long bursunu kazandı. 27 gazeteciyle birlikte 1 yıl boyunca Harvard Üniversitesi’nde Suriye’deki insanı kriz ile alakalı çalışmalarda bulundu. Gösterdiği başarı ve Amerika’da yapmış olduğu çalışmaların sonrasında tekrar Habertürk ekranlarına geri döndü. Başarılı sunucu şuan Habertürk kanalında HT 360 isimli programı sağlamaktadır.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.