Adil Karaismailoğlu Kimdir? – Kaç yaşında? – Aslen nereli

12.09.2021
154
Adil Karaismailoğlu Kimdir? – Kaç yaşında? – Aslen nereli

Adil Karaismailoğlu Kimdir?, biyografi bölümümüzde Adil Karaismailoğlu Kimdir? başlığı ile karşınızdayız. Adil Karaismailoğlu Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Adil Karaismailoğlu Kimdir? – Kaç Yaşındadır? – Memleketi Neresi

(0) (0)
Ad Soyad Adil Karaismailoğlu
Meslek Siyasetçi
Yaşı 52 (1969-05-19)
Boyu
Burcu Boğa
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Yüksek Lisans
Eşi Bilinmiyor
Sevgilisi
Doğum Yeri Trabzon

Adil Karaismailoğlu Kimdir? Biyografi

Adil Karaismailoğlu, 19 Mayıs 1969 tarihinde Trabzon’da dünyaya gelmiştir. Orta öğretim eğitimini Trabzon Lisesi’nde tamamlamış ve yüksek öğretim için Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’ni tercih etmiştir. Makine Mühendisliği Bölümü’nden başarıyla mezun olduktan sonra ise eğitim hayatına devam etme kararı alarak, Bahçeşehir Üniversitesi ‘Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi’ programında yüksek lisans yapmıştır.  

Çalışma yaşamına ilk kez 1995 senesinde başlayan Adil Karaismailoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nde görev almıştır. Buradaki 3 senesinin sonrasında ise 1998 senesinde İETT Genel Müdürlüğü’ne getirilmiştir.  

İETT’de çok sayıda birimde mühendis ve yönetici olarak çalışmış ve 2002 senesinde ‘İBB Trafik Müdürlüğü’ne geçmiştir.  

Başarılı mühendis, İBB Trafik Müdürlüğü’nde trafik kontrol merkezi, sinyalizasyon, akıllı trafik sistemlerinden sorumlu tutulmuş ve ‘Müdür Yardımcılığı’ görevini üstlenmiştir.  

16 Kasım 2009 tarihinde Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’ne atanan Karaismailoğlu, 23 Temmuz 2014 tarihinde Ulaşım Daire Başkanlığı’na getirilmiştir.  

Ulaşım denildiğinde ilk akla gelen isimlerin başında gelen mühendis, birden fazla projenin hayata geçirilmesinde de önemli bir yere sahiptir.  

Başarısı sebebiyle 2016 senesinin Temmuz ayında Başbakanlık Toplu Konut İdaresi olan TOKİ’de, İstanbul Emlak Dairesi Başkanlığı’na atanmış olan Karaismailoğlu, 26 Nisan 2018 tarihinde de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı’na getirilmiştir.  

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile 28 Mart 2020 tarihinde ‘Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ görevine getirilen Adil Karaismailoğlu, evli ve iki çocuk sahibidir.  

19 Aralık 2020 Cumartesi 15:11
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.