Açelya Topaloğlu Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

19.09.2021
366
Açelya Topaloğlu Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Açelya Topaloğlu Kimdir?, biyografi bölümümüzde Açelya Topaloğlu Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Açelya Topaloğlu Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Açelya Topaloğlu Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(3) (1)
Ad Soyad Açelya Topaloğlu
Meslek Oyuncu
Yaşı 34 (1986-11-19)
Boyu 1,62
Kilosu 54 KG
Burcu Akrep
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Sevgilisi Kenan Acar
Doğum Yeri İzmir

Açelya Topaloğlu Kimdir? Biyografi

Açelya Topaloğlu, 19 Kasım 1986 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlardan bu yana dansla ilgilenmiş ve annesinin de tavsiyeleri ile oyunculuğa yönelme kararı almıştır.  

Almış olduğu kararın sonrasında 2008 senesinde kameralar karşısına ‘Aşk Yakar’ adlı televizyon dizisi ile geçmiştir. Daha sonra bu alanda kendisini geliştirmek isteyerek Müjdat Gezen Konservatuvarı için sınava girmiş ve sınavı elde etmiştir. 2013 senesinde buradan mezun olan Topaloğlu, Arka Sokaklar, Eve Düşen Yıldırım, Kaçak Gelinler,İnadına Aşk, Arkadaşlar Arasında, Damat Takımı, Arapsaçı, Darısı Başımıza gibi birden fazla yapımda da yer almıştır.  

En önemli çıkışını ‘Kaçak Gelinler’ adlı dizideki Almila kişiliği ile yaşayan güzel oyuncu, ‘İnadına Aşk’ isimli proje ile de ününü artırmış ve büyük bir hayran kitlesi edinmeyi başarmıştır.  

Çok sayıda reklam filminde de bulunan Açelya Topaloğlu, Görevimiz Komedi adlı program ile de seyirci karşısındaki yerini almıştır.

Sinema ve televizyon oyunculuğunun bunun yanında, Sersefil Müzikalı, Tersine Dünya ve Temel İçgüdü adlı tiyatro oyunlarında da sahne almıştır.  

Bugünlerde Show Tv ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Güldür Güldür’ isimli programda bulunan oyuncu, kısa skeçler ile ekranlarda bulunmaktadır. Ayrıca Exxen adlı dijital platformda yayına girecek olan ‘Sihirli Annem’ dizisinde de Betüş kişiliğine hayat vermektedir.

Akrep burcu detaylarına sahip olan Açelya Topaloğlu, 1.62 metre uzunlukta ve 54 kilogram ağırlıktadır.  

Açelya Topaloğlu’nun oynadığı bazı diziler ve filmler:

2013 – Arkadaşlar Arasında (Sinema Filmi)

2010 – Arka Sokaklar (Ahu Gözcü) (TV Dizisi)

2014 – Kaçak Gelinler (Almila Peker) (TV Dizisi)

2015 – İnadına Aşk (Defne) (TV Dizisi)

27 Haziran 2020 Cumartesi 22:43 06 Aralık 2020 Pazar 12:35
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.