Açalya Samyeli Danoğlu kimdir, nereli, kaç yaşında?

13.01.2022
308
Açalya Samyeli Danoğlu kimdir, nereli, kaç yaşında?

Açalya Samyeli Danoğlu Kimdir, biyografi sitemizde Açalya Samyeli Danoğlu ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Açalya Samyeli Danoğlu kaç yaşında?, Açalya Samyeli Danoğlu memleketi neresi, Açalya Samyeli Danoğlu evi nerede, Açalya Samyeli Danoğlu nereli, Açalya Samyeli Danoğlu instagram, Açalya Samyeli Danoğlu ile alakalı her detay yazımızda..

Açalya Samyeli Danoğlu Biyografi

Açalya Samyeli Danoğlu 5 Kasım 1991 senesinde Almanya Münchberg’de 4 çocuklu bir ailede dünyaya gözlerini açtı. Memleketi aslen Edirne Uzunköprü’dür. Eğitim yaşamına Tekirdağ’da başladı. Tekirdağ Anadolu Lisesi’ni bitirdiktan sonra üniversite eğitim hayatına İstanbul Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık Bölümünde sürdürdü. Dizi, sinema oyuncusu olup bunun yanı sıra modellik yapmaktadır.

Açalya Samyeli Danoğlu boy kilo yaş hayatı, biyografi ve vikipedi

Açalya Samyeli Danoğlu Miss Turkey 2012 birincisidir. Açalya Samyeli Danoğlu 2012 senesinde Miss Turkey yarışmasına katılması ile yaşamı bir anda değişti. Türkiye Güzeli seçildikten sonra Türkiye’yi Miss World 2012’de Çin’in Inner Mongolia kentinde temsil etti.

Oyunculuk kariyerine 2012 senesinde başladı. İlk ekran deneyimini İşler Güçler dizisinde oynadığı Türkiye Güzeli Zeynep Şimşek rolü ile gerçekleştirdi. Aynı yıl Muhteşem Yüzyıl ve Kanıt dizilerinde rol aldı. Beyazperde de ilk kez 2013 senesinde Düğün Dernek adlı sinema filminde rol alarak seyircinin karşısına çıktı. 2014 senesinde  Şimdi Onlar Düşünsün sinema filminde rol alan Açalya Samyeli Danoğlu 2015 senesinde Düğün Dernek 2: Sünnet sinema filminde Leyla rolüne hayat verdi.

Açalya Samyeli Danoğlu Manolya Danoğlu

23 Aralık 2016 tarihinde iş adamı Erman Ademoğlu ile Paris’te nikah masasına oturdu. Erman Ademoğlu Demlik Markasının sahibidir.  Açalya Samyeli Danoğlu eşi Erman Ademoğlu ve bu evliliklerinden Fettah Baran Ademoğlu adında bir çocukları bulunmaktadır. Açalya Samyeli Danoğlu Manolya Danoğlu, Açalya Samyeli Danoğlu Defne Samyeli akraba mı, ikizi, kardeşleri, eski hali, estetiksiz fotoğrafları ise en fazla sorgulanan konular içinde yer almıştır.

Açalya Samyeli Danoğlu 1.85 cm kilosu 58 kg ve burcu Akrep. Göz rengi koyu kahve ve saç rengi kahverengidir.

Açalya Samyeli Danoğlu yer aldığı diziler ve filmleri

  • 2015 Düğün Dernek 2: Sünnet (Leyla)
  • 2014 Şimdi Onlar Düşünsün (Senem)
  • 2013 Düğün Dernek  (Leyla)
  • 2012 Muhteşem Yüzyıl
  • 2012 Kanıt
  • 2012 İşler Güçler
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.