Abidin Biter Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

19.01.2022
690
Abidin Biter Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Abidin Biter Kimdir?, biyografi sitemizde Abidin Biter Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Abidin Biter Kimdir? kaç yaşında?, Abidin Biter Kimdir? memleketi neresi, Abidin Biter Kimdir? evi nerede, Abidin Biter Kimdir? nereli, Abidin Biter Kimdir? instagram, Abidin Biter Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Abidin Biter Kimdir? Biyografi

Abidin Biter Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Kısa olarak Biyografisi

Abidin Biter’in doğum tarihi 10 Şubat 1977 olup doğum yeri Tunceli Dersimdir.  Tam olarak Tunceli Dersim Burnak Köyündendir. Bugün 41 yaşında olan öğretmen ve sanatçı Abidin Biter, Sanatçı Arzu Şahin ile evlidir. 2 çocukları bulunmaktadır. Burcu Kova olan sanatçının kariyer yolculuğu ise şu biçimde başlıyor.

Babası Hıdır Biter’in çocukluk senelerında kendisine aldığı Bağlama ile müzik kariyeri başlar. Eğitim ve öğrenim yaşamı Ovacık, Dersim’de başayan sanatçının üniversite senelerı Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi’nde geçer. Mezuniyetinin hemen sonrasında öğretmen olarak ilk ataması İstanbul’a Gaziosmanpaşa’ya yapılır.

Bir öğretmen maaşı ve yüreğindeki türkülerle ilk albümü olan “Türkü Gözlüm” albümünü kendi maddi olanakları ile çıkartmıştır. Türkü Gözlüm albümü ile yolu açılan sanatçı 2. ve 3. Albümünü de yaptı. Bu albümlerin sırasıyla isimleri ise şöyle; “2. albümü Ertelendim” ve” 3. albüm İsyan”.

Abidin Biter şuana dek birden fazla konser ve organizasyonun içinde yar aldı. Televizyon programlarına katıldı. Günümüzde eşi Arzu Şahin ile müzik kariyerlerini sürdürmektedirler.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.