Abdurrahman Önül Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

19.01.2022
599
Abdurrahman Önül Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Abdurrahman Önül Kimdir?, biyografi sitemizde Abdurrahman Önül Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Abdurrahman Önül Kimdir? kaç yaşında?, Abdurrahman Önül Kimdir? memleketi neresi, Abdurrahman Önül Kimdir? evi nerede, Abdurrahman Önül Kimdir? nereli, Abdurrahman Önül Kimdir? instagram, Abdurrahman Önül Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Abdurrahman Önül Kimdir? Biyografi

Abdurrahman Önül Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Kısa olarak Biyografisi

İlahi Sanatçısı Abdurrahman Önül’ün doğum tarihi 1 Aralık 1973’tür. Lise mezunu olan Abdurrahman Önül bugün 45 yaşında olup, Dudu Yıldırım ile olan evliliğini sonlandırmıştır. Burcu Yay olan sanatçının aslen memleketi ve dünyaya geldiğu yer Bayburt’tur.

İlahi müzik dendiğinde akla gelen ilk isim olan Abdurrahman Önül diğer bir yönü ile de yazardır. Besteleri de bulunan İlahi Sanatçısı Abdurrahman Önül’ün kariyer yolculuğu ise şu biçimde başlıyor.

Eğitim ve öğrenim yaşamına ilk kez memleketinde başladı. Lise için İstanbul’a geldi. İstanbul’da İstanbul Fatih İmam Hatip Lisesi mezuniyetinin hemen müzik eğitimi almaya başladı. Sesi de güzel ola sanatçı çeşitli enstrümanlar çalmaya başladı.

Kariyer basamaklarında 1990 senesinde “Yalvar Allah’a” adlı ilahi albümünü çıkarttı. Günümüze kadar Abdurrahman Önül’ün 30’dan fazla albümü çıktı.

Günümüzde İstanbul’da yaşanıtısını ilerleten Abdurrahman Önül, Ramazan aylarında Ramazan programlarında ve diğer zamanlarda da çeşitli belediyelerin etkinliklerinde bulunmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.