Abdullah Kavukçu Kimdir

30.09.2021
585
Abdullah Kavukçu Kimdir

Abdullah Kavukçu Kimdir?, biyografi bölümünde Abdullah Kavukçu Kimdir? biyografisi ile sizlerleyiz. Abdullah Kavukçu Kimdir? , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Abdullah Kavukçu Kimdir? – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Abdullah Kavukcu Kimdir

Abdullah Kavukçu Kimdir?

Abdullah Kavukçu 1973 senesinde Erzincan‘da dünyaya gelmiştir. İlk ve ortaokul öğrenimini Erzincan’da tamamlamıştır. Sınava girdikten sonra kazanmış olduğu Anadolu Lisesi’nde öğrenim görmek için İstanbul’a gelmiştir. Abdullah Kavukçu hem okula gidiyor hem de ticareti öğrenmek adına babasının açtığı markette çalışmıştır. Ardından kapalı çarşı içinde ticaret yaşamına devam etmiştir.

Abdullah Kavukçu, edinmiş olduğu ticari deneyimler ile yapmış olduğu yatırımlar ile isminden söz ettirmeye başlamıştır. O zamanda iş yaşamında elde etmiş olduğu başarılarla anılmaya başlamıştır. Abdullah Kavukçu, Mehmet Tarakçı ve Haluk Okutur ile birlikte 2002 senesinde Simit Sarayı markasını kurmuştur. Ardından 2009 senesinde da Türkiye’de bir ilk olan otoban AVM projesini gerçekleştirerek Parkshop Avm‘yi kurmuştur.

Abdullah Kavukçu 2012 yılına gelindiğinde Simit Sarayı’nda İcra Kurulu Başkanlığı görevini yerine getirmiştir. Aynı zaman içinde Kavukçu Grup Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de icra etmiştir. Şirketinin bünyesinde yönetim ve danışmanlık, gıda ve inşaat gibi farklı iş türleri de bulunmaktadır. Abdullah Kavukçu evli ve iki çocuk babasıdır.

Abdullah Kavukçu bu yoğun iş yaşamının yanında bir çok değişik sosyal sorumluluk projelerinde yer almış ve yöneticilik yapmıştır. Abdullah Kavukçu 3 Temmuz 2011 tarihinde SKY Türk spikeri olan İlkin Ündeş ile evlenmiştir. Bu düğün Sait Halim Paşa Yalısı’nda yapılmıştır.


 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.