Abdullah Evgi Taladro kimdir, nereli, kaç yaşında?

12.01.2022
1.051
Abdullah Evgi Taladro kimdir, nereli, kaç yaşında?

Abdullah Evgi Taladro Kimdir, biyografi sitemizde Abdullah Evgi Taladro ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Abdullah Evgi Taladro kaç yaşında?, Abdullah Evgi Taladro memleketi neresi, Abdullah Evgi Taladro evi nerede, Abdullah Evgi Taladro nereli, Abdullah Evgi Taladro instagram, Abdullah Evgi Taladro ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Abdullah Evgi Taladro Biyografi

Abdullah Evgi Taladro kimdir, kaç yaşında, nereli?

Abdullah Evgi Taladro Türkçe Rap Müzik sanatçısı ve müzisyendir. 16 Şubat 1991 tarihinde Mersin’de dünyaya geldi. Günümüz itibari ile yaşı 30 yaşındadır. 1999 senesinde ilgi duyduğu Rap müziğe 2011 senesinde Git Ona Artık ve 2012 senesinde Kan şarkıları ile sürdü. Canfeza ve Sfakat ile birlikte seslendirdiği şarkılarla ise tamamen tanınmaya başladı. 

Abdullah Evgi Taladro yaşamı ve biyografisi

Abdullah Evgi Taladro 16 Şubat 1991 senesinde Mersin’de dünyaya gözlerini açtı. Taladro sahne adıdır. Annesini kaybetmiştir. Memleketi aslen Adana’dır. Eğitim yaşamına Mersin’de başladı.Ortaokul senelerı Hatay Antakya’da geçti. Liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitim hayatına devam etmedi. Aslını söylemek gerekirse doktor olmak isteyen Taladro kısa süre sonra sahne yaşamına ve müzik hayatına yöneldi.

1999 senesinde rap müziğe ilgi duymaya başladı. 2011 senesinde Git Ona Artık ve 2012 senesinde Kan şarkıları ile büyük bir çıkış yakaladı. Ardından Canfeza ve Sfakat ile birlikte şarkılar seslendirdi.

Abdullah Evgi Taladro; Kandil, Dem, Beşinci Mevsim ve Hülya adından müzik albümleri bulunmaktadır. Galatasaray taraftarı olan genç rapçi agresif, sert ve geçimsiz bir çocuk olduğunu ifade etmiştir. Ahmet Kaya, Müslüm Gürses ve Selda Bağcan dinleyen Taladro bunun yanı sıra geniş bir türkü kütüphanesine sahiprtir. Siyah rengi seven Taladro’nun vücudunda 5 dövmesi bulunmaktadır. Taladro kelimelerini ve şarkılarını tek bir kadın için yazmış ve bestelemiştir. En sevdiği kitap Demiryolu Çocukları ve en sevdiği şarkılar içinde; Ahmet Kaya Şu Dağlarda Kar Olsaydım, Sagopa Kajmer 24 ve Canfeza Ölüm Rabıtası’dır. 

Abdullah Evgi Taladro boy kilo ve hangi burç?

Abdullah Evgi Taladro boyu 1.71 cm kilosu 82 kg ve burcu Kova.

Abdullah Evgi Taladro sevgilisi?

Taladro’nun yaşamı ve sevgilisi ile ilgili internet kaynaklarında yettiği kadar bilgi bulunmamaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.